Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67362
-0.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3470.01
-1.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.03
2.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.8
-1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İçerik Üreticileri Artık Twitter’dan Para Kazanabilecek!

Twitter’da radikal uygulamalara bir yenisini ekleyen CEO Elon Musk içerik üreticilerinin artık platformdan para kazanabileceğini açıkladı.

Clock
Paylaş
İçerik Üreticileri Artık Twitter’dan Para Kazanabilecek!

Twitter’ın vatandaş gazeteciliğini teşvik yönünde attığı radikal uygulamalara bir yenisini ekleyen CEO Elon Musk içerik üreticilerinin artık platformdan para kazanabileceğini açıkladı.

Musk şirketi ele geçirdiğinden beri Twitter kar elde eden bir is modeline dönüşebilmek için bir dizi büyük değişim geçirdi. Bu değişimler kapsamında toplu isten çıkarmalar ve Twitter Blue abonelikleri gibi girişimler de yer alıyordu. Son olarak Musk takipçi etkileşimlerini artırmak ve sosyal medya gelir araçlarını artırmak amacıyla Twitter’ın tüm global kullanıcılarının her tur gönderilerinden para kazanmalarına imkan tanıdı.

728×90 muhabbit - İçerik Üreticileri Artık Twitter'dan Para Kazanabilecek!300x250 muhabbit - İçerik Üreticileri Artık Twitter'dan Para Kazanabilecek!

Abonelikler” olarak adlandırılan bu yeni özellikle Twitter kullanıcıları takipçilerinden aylık bir ücret alacak. Ödemeyi gerçekleştiren takipçiler içerik üreticisinin ayrıcalıklı içeriklerine erişim sağlayabilecek.

Twitter kazançları 50.000 dolara ulasana dek içerik üreticilerinin gelirlerinin %97’sini ellerinde bulundurmalarına müsaade edecek. Sonrasında ise içerik üreticileri kazançlarının %80’ine sahip olacak. Twitter söz konusu yeni özellik için ödeme platformu Stripe ile ortaklık kurdu.

İlginizi çekebilir: Binance, Japonya Pazarına Yeşil Işık Yaktı!

Ancak gelir paylaşımı ancak içerik üreticileri minimum rakam olan 50 doları geçtikten sonra başlayacak. İçerik üreticisinin Twitter hesabi herhangi bir sebepten ötürü dondurulsa dahi abonelik hizmetinde ödeme iadesi olmayacak. Bu tarz durumlarda kullanıcıların manuel olarak abonelikten çıkması, böylece otomatik ödeme talimatını iptal etmesi beklenecek.

Musk bir yandan da yapay zeka teknolojisini platformdaki yanlış bilgi paylaşımlarını tespit ve yok etmek için kullanmayı hedefliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar