Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66688.4
4.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3499.6
2.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.27
3.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.7
3.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

ICO Danışmanıyım Diyerek 20 Milyon Doları Ceplemiş!

Kendisini ICO danışmanı olarak tanıtarak 20 milyar dolardan fazla parayı zimmetine geçirmiş.

Clock
Paylaş
ICO Danışmanıyım Diyerek 20 Milyon Doları Ceplemiş!

Amerika Birleşik Devletleri’nde gün geçmiyor ki yeni bir dolandırıcılık vakası yaşanmasın. Bu kez San Francisco’da yaşanan olayda kendini ICO danışmanı olarak tanıtan Jerry Guo adındaki şahıs, 20 milyon doların üzerinde bir meblağı zimmetine geçirmiş.

Geçtiğimiz salı (26.01.2021) günü Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından yapılan basın açıklamasına göre 33 yaşındaki Jerry Guo, multi milyon dolarlık kripto para birimi dolandırıcılığı yapmaktan suçlu bulundu.

Suçlu bulunan Jerry Ji Guo, Amerika Birleşik Devletleri Bölge Yargıcı Beth Labson Freeman tarafından altı ay hapis cezasına çarptırıldı. ICO dolandırıcılığı yaptığını itiraf eden Guo, yaklaşık 4,4 milyon dolarlık tazminatı ödemeyi kabul etti.

2018 yılında ICO çılgınlığının doruk noktasında Jerry Guo, kendini müşterilerine bir ICO danışmanı olarak tanıtarak onlara kripto para girişimleri hakkında pazarlama ve danışmanlık hizmetleri sunmayı teklif etti. Ardından müşterilerden temin ettiği nakit ve kripto para birimlerini zimmetine geçirdi. Adalet Bakanlığı’nın verilerine göre Guo’nun zimmetine geçirdiği miktar şu anki değeriyle 20 milyon doların üzerinde.

Adalet Bakanlığı’nın açıklamasına göre Guo, Kasım 2018’de Federal Büyük Jüri tarafından suçlanmıştı ancak hüküm giymemişti. 2019 yılı Ağustos ayında da telefon dolandırıcılığından suçlandığı belirtilen Guo’nun bu suçlamayı kabul ettiği belirtiliyor. Kabul ettiği suçlamanın ardından yedi kez daha suçlandığı ancak ek suçlamaları reddettiği ekleniyor. Tüm suçlamalardan suçlu bulunması hâlinde Guo 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. Şu anki suçlamadan ötürü çarptırıldığı hapis cezasını tamamladıktan sonra üç yıllık bir gözetimli serbestlik geçireceği açıklandı.

2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti, Guo’nun fonlarına el koyarak zarar gören müşterilere, zararlarını geri ödeme hakkında bir planlama yaptı. Amerika Birleşik Devletleri Savcılığı’ndan Avukat David Anderson, dava hakkında “Bu dava, dolandırıcılıkta kripto para birimi kullanılsa bile zarar görenlerin zararının karşılanabileceğini gösteriyor.” yorumunda bulundu.

728×90 muhabbit - ICO Danışmanıyım Diyerek 20 Milyon Doları Ceplemiş!300x250 muhabbit - ICO Danışmanıyım Diyerek 20 Milyon Doları Ceplemiş!

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar