Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63114.75
2.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3477.97
1.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.6
-3.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414
0.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İddia: Petrol Şirketleri Bitcoin Madenciliği Yapacak!

Bent, Petrol şirketlerinin yakın bir zamanda Bitcoin madenciliğine giriş yapacağını ve 5 yıl içerisinde bu sektörü domine edeceklerini düşünmekte.

Clock
Paylaş
İddia: Petrol Şirketleri Bitcoin Madenciliği Yapacak!

Madencilik işlemleri Bitcoin ağının ayrılmaz bir parçası. “Proof of Work” algoritmasını benimseyen Bitcoin ağının çalışması için bu işlem kaçınılmaz. Bu sebeple algoritmada bir değişikliğe gidilmemesi halinde, Bitcoin var oldukça madencilik işlemi de var olmaya devam edecek.

Binance BannerBinance Banner

Bu noktada Marty Bent’in ilginç bir iddiası bulunmakta.

Bent, Petrol şirketlerinin yakın bir zamanda Bitcoin madenciliğine giriş yapacağını ve 5 yıl içerisinde bu sektörü domine edeceklerini düşünmekte. Bent, Great American Mining Şirketi’nin (GAM) petrol madenciliği işlemin artık olarak ortaya çıkan bir yağın içerisinde bulunan gazı kullanarak kendi Bitcoin madencilik cihazlarını çalıştırdığını açıkladı.

Elektrik Masrafı Üstlenmeden Bitcoin Kazabilirler

Madencilik şirketlerinin aynı yöntem ile boşa giden artık gazı enerjiye dönüştürebileceklerini, bu sayede de Bitcoin madenciliğini ek bir enerji maliyeti üstlenmeden gerçekleştirebileceklerini belirtmekte. Bu durumun gerçekleşmesi halinde ise Bitcoin ağının da daha güvenli bir hale geleceğini belirten Bent, petrol şirketlerini madenciliğe davet ediyor.

Akıllıca Bir Konsept

Bakıldığında, Bitcoin madencileri ucuz elektrik kaynaklarına ulaşmak istiyor. Aynı şekilde petrol şirketleri de mümkün olduğunca verimli olup karlılıklarını arttırmaya çalışıyor. Zaten hali hazırda maliyetini üstlendikleri bir artık ürünü kullanarak Bitcoin madenciliği yapmaya başlamaları, ek bir elektrik maliyetine katlanmadan Bitcoin madenciliği yapabilmeleri anlamına gelir. Bu noktada da aslında Bitcoin madenciliği için gereken enerjiyi bedavaya getirmiş olurlar.

Sistemin doğru tasarlanması halinde Bitcoin madenciliği konsepti tamamen değişebilir.

Bent’e göre tek yapılması gereken petro madenciliği yapılan alanların yakınlarına konteynerların kurulması.

Herhangi bir şey inşa etmenize bile gerek yok.

Konteynerların içerisine konulacak Bitcoin madenciliği ekipmanları ile de petrol madenciliği şirketleri karlılıklarını hızlı bir şekilde artırabilir ve bunu yapacaklar.

Winklevoss Kardeşler de Benzer Bir Şirkete Yatırım Yapmış

Bildiğiniz üzere Winklevoss kardeşler kripto para topluluğunda oldukça ünlü iki isim. Çok erken tarihlerde Bitcoin’e yatırım yapan ve ciddi miktarlarda para kazanan ikili, şimdilerde Gemini Borsası’nın sahibi. Ek olarak Winklevoss kardeşler Teksas’ta kurulmuş atık doğal gaz enerjisini kripto para madenciliği için kullanan Crusoe Energy Systems isimli şirkete yatırım yapmış.

Benzer şekilde Kanada’lı Black Pearl Resources, operasyonel maliyetleri dengeleyebilmek adına Bitcoin madenciliği yapmakta.

Madencilik Maliyetler Sebebiyle Çin Tarafından Domine Edilmişti

Yüksek elektrik maliyeti sebebiyle madencilik işlemlerinin her bölgede yapılamadığını belirten Bent, bu sebeple Çin’in madencilik faaliyetlerini domine ettiğini belirtti. Fakat petrol şirketlerinin bu düşük maliyetli çözüm ile katılım göstermesi halinde Bitcoin madenciliğinin seyrinin değişebileceğini belirtiyor.

Bitcoin madencilik operasyonları bir taraf tarafından domine edilmişti fakat bu durum şimdilerde değişebilir ve değişecek.

Petrol şirketlerinin madencilik hareketine katılma olasılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar