Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70215.45
-1.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3788.92
3.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.11
2.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618.8
2.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

İflas eden FTX, yapay zeka girişimi Anthropic’in hisselerini satacak

Clock
Paylaş
İflas eden FTX, yapay zeka girişimi Anthropic’in hisselerini satacak

Bugünkü FTX duruşmasında hakim, iflas eden kripto borsası FTX’in yapay zeka girişimi Anthropic’teki hisselerini satabileceğine karar verdi. Satışa karşı çıkan bir grup FTX müşterisiyle mahkemede uzlaşmaya varmasının ardından iflas hakimi John Dorsey, FTX’in hisseleri satması teklifini onayladı.

728×90 muhabbit - İflas eden FTX, yapay zeka girişimi Anthropic'in hisselerini satacak300x250 muhabbit - İflas eden FTX, yapay zeka girişimi Anthropic'in hisselerini satacak

Kripto para borsası FTX’in avukatı Andy Dietderich bugünkü duruşmada “Her şeyi sattığımız ve parayı bankaya yatırdığımız gibi Anthropic hisselerini de satıyoruz” dedi.

Açıklamaya göre FTX, Anthropic hisselerini iyi bir kârla satmak için bekliyor. 3 Şubat’taki mahkeme belgelerine göre, yapay zeka ve büyük dil modellerine artan ilgi göz önüne alındığında, Anthropic hisselerinin değerinde önemli bir artış var. Borsa bu hisseleri en uygun zamanda satma esnekliğini koruyacak.

FTX, Anthropic’e 2021 yılında 500 milyon dolar yatırım yaptı. Şu anda şirketin yüzde 7,84 hissesine sahip. Şirket, 2022 yılında iflas ettiğinde varlıklarını nakde çevirmek ve hesaplarına erişimini kaybeden müşterilere borcunu ödemek için mahkemeden hisselerini satmak için izin istemişti. Bugün o izin alındı.

Sam Bankman Fried cezası için 28 Mart’ı bekliyor

Mahkeme, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’i tarihteki en büyük dolandırıcılık olayında milyarlarca dolar çalmaktan suçlu buldu ve cezasını 28 Mart 2024’e erteledi. Ancak kendisinin bu mahkumiyete itiraz edeceği söyleniyor.

Kaynak: Reuters

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar