Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64303.45
-0.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3505.99
0.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.29
-5.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.6
-0.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İflas Eden FTX’in Kurucusu SBF Suçlu Bulundu! Peki Ceza Belli mi? Kimler Ne Ceza Alacak?

SBF, Jüri tarafından suçlu bulundu. İş arkadaşları savcılıkla iş birliği yaparak kendilerini kurtardı.

Clock
Paylaş
İflas Eden FTX’in Kurucusu SBF Suçlu Bulundu! Peki Ceza Belli mi? Kimler Ne Ceza Alacak?

Bir süredir devam eden davada Jüri, iflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF) suçlu olduğuna karar verdi. Sam Bankman Fried’in cezası ile ilgili bazı varsayımlar var ancak Hakim Lewis Kaplan net kararını 28 Mart 2024’te belirleyecek.

728×90 muhabbit - İflas Eden FTX'in Kurucusu SBF Suçlu Bulundu! Peki Ceza Belli mi? Kimler Ne Ceza Alacak?300x250 muhabbit - İflas Eden FTX'in Kurucusu SBF Suçlu Bulundu! Peki Ceza Belli mi? Kimler Ne Ceza Alacak?

Bloomberg’ün haberine göre; Alameda CEO’su Caroline Ellison, yine FTX kurucularından Gary Wang ve FTX’in mühendislik direktörü Nishad Singh, suçlarını kabul ettikleri ve savcılıkla iş birliği yaptıkları için hapis cezası almadan küçük cezalarla kurtulabilir. Ancak SBF bu işten kolay yırtacak gibi görünmüyor.

SBF için en az 20, en fazla 115 yıl hapis cezası öngörülüyor

Banka dolandırıcılığı ve kara para aklama gibi suçlar da dahil olmak üzere toplam yedi suçtan mahkûmiyet kararı bulunan Bankman-Fried, en fazla 115 yıl hapis cezası alabilir. Cezanın büyüklüğü, sadece SBF’nin suçlarını değil, aynı zamanda kripto para endüstrisi ve dünya genelindeki yatırımcılar üzerindeki etkilerini de yansıtıyor.

Coinbase yönetim kurulu üyesi Kathryn Haun, SBF’nin muhtemel cezasını ayrıntılı bir şekilde analiz etti. Haun’un değerlendirmesi, sanığın eylemleri ile federal ceza kılavuzları arasında karmaşık bir ilişki olduğunu gösteriyor. Mağdur sayısı, kaybedilen para miktarı ve sanığın rolü gibi faktörleri hesaplayan suç seviyesi sistemi, Bankman-Fried için olumsuz bir sonuç çıkarıyor.

Haun’un yaptığı hesaplamalara göre, dahil edilen faktörler birleştiğinde, genellikle ömür boyu hapis cezası öneren bir sonuca varılıyor. Eğer hakim bazı artırımları göz önünde bulundurmazsa nihai ceza teorik olarak daha düşük olabilir; ancak yine de SBF’nin en az 20-30 yıl hapis cezasına çarptırılacağı düşünülüyor.

SBF’nin hukuk ekibi temyize hazırlanıyor fakat cezanın ne olacağı belirsizliğini koruduğu için işler biraz karışık. Ancak bilir kişilerin görüşü, mevcut durumda kripto para alanındaki bir figür için benzersiz bir hapis cezası verilebileceği yönünde.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar