Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64611.27
-0.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3442.18
-1.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.45
-4.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.7
-1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İklim Aktivistleri, Ethereum’dan Sonra Bitcoin’in de PoS’a Geçmesini İstiyor!

Çevreci gruplar Bitcoin’in PoS konsensüs algoritmasına geçmesi yönünde baskıları artırıyor.

Clock
Paylaş
İklim Aktivistleri, Ethereum’dan Sonra Bitcoin’in de PoS’a Geçmesini İstiyor!

Ethereum blok zincirinin proof of work (PoW) konsensüs algoritmasından proof of stake (PoS) algoritmasına geçmesinin, enerji kullanımını %99 oranında azalttığı iddia ediliyor. Bu durumda iklim aktivistleri Bitcoin’in de PoS’a geçmesi yönünde baskılarını artırdı.

İlginizi çekebilir: The Merge (Birleşme) Nedir? Tam Olarak Nasıl Yapılacak?

728×90 muhabbit - İklim Aktivistleri, Ethereum'dan Sonra Bitcoin'in de PoS'a Geçmesini İstiyor!300x250 muhabbit - İklim Aktivistleri, Ethereum'dan Sonra Bitcoin'in de PoS'a Geçmesini İstiyor!

ABD merkezli Çevre Çalışma Grubu EWG, Merge’ün ardından bir duyuru yaptı. Bitcoin’i (BTC) eskimiş bir protokol kullanmak yerine çevreci olmaya davet eden EWG, 1 milyon dolarlık bir kampanya başlatacağını açıkladı.

Aynı zamanda, bir diğer çevreci topluluk olan Greenpeace de Bitcoin’in PoS’a geçmesi yönünde Fidelity Investments’ı hedef alan imza kampanyası başlattıklarını duyurdu. EWG’nin başlattığı kampanyanın direktörlüğünü üstlenen Michael Brune konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Diğer kripto para protokolleri, yıllardır verimli konsensüs algoritmaları üzerinde çalışıyor. Bitcoin ise iklim sorumluluğunu kabul etmeyi reddederek, adeta meydan okudu ve aykırı bir değer haline geldi”

PoW’u Kullanan Kripto Paralar, ABD’de Ev Bilgisayarlarından Daha Fazla Elektrik Tüketiyor!

EWG’nin hükümet işlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Scott Faber, Merge’ün Ethereum blok zinciri için enerji gereksinimlerini azalttığını ve bunun da iklim açısından iyi bir gelişme olduğunu söyledi. Ayrıca Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi’nin bu ay yayımladığı bir rapordan alıntı yapan Scott Faber; PoW konsensüs algoritmasını kullanan kripto paraların, ABD’de ev bilgisayarlarından daha fazla güç kullanarak, enerji tüketimi ve sera gazı emisyonlarına önemli ölçüde katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

“Merge, kodu değiştirmenin mümkün olduğunu kanıtlıyor. Merge, PoW’a dayanan dijital varlıkların PoS olarak değişebileceğini ve çok daha az elektrik kullanabileceğini kanıtlıyor. Bitcoin topluluğunun Ethereum’un liderliğini takip edeceğinden umutluyuz.”

Scott Faber

Beyaz Saray’ın kripto para madencilerini etkileyen enerji standartlarını belirleme konusundaki çalışmalarını destekleyeceklerini ifade eden Scott Faber, iklim krizi söz konusu olduğu için hızlı hareket etmeleri gerektiğini de belirtti.

“Biz agnostiğiz. Kripto paraları destekliyoruz. Dijital varlıklara karşı değiliz. Sadece PoS’a dayanan varlıklarla ilişkili artan elektrik tüketiminden ve bunun sonucu olarak da iklim kirliliğinden endişe duyuyoruz.”

İlginizi çekebilir: Proof of Work (PoW) Nedir?

İlginizi çekebilir: Proof of Stake (PoS) Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar