Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68535.28
-0.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3910.45
4.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.86
-2.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.9
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

İlk Kripto Para Birimi Temelli, Akon Şehri Kuruluyor!

Rapçi Akon’un, fütürist Akon Şehri kuruluyor.

Clock
Paylaş
İlk Kripto Para Birimi Temelli, Akon Şehri Kuruluyor!

Ünlü Rapçi Akon geçtiğimiz yıl kendi fütürist şehrini kurmak istediğini ve aklında birtakım planlar olduğunu söylemişti. Tamamen kendi kripto para biriminin yani AKoin’in geçerli olduğu bir şehir kurma düşüncesi için ilk adımları atan Akon’a Senegal Devlet Başkanı tarafından, havalimanına yakın 2,000 dönümlük bir arazi verildi.

Akon, şehrin kurulmasının ilk aşamanın başladığını ve ikinci aşamanın 2025 civarında planlandığını ile getirirken şehir ile ilgili gelişmelerden de haberdar edeceğini ekledi. Akon’un tweet’i;

728×90 muhabbit - İlk Kripto Para Birimi Temelli, Akon Şehri Kuruluyor!300x250 muhabbit - İlk Kripto Para Birimi Temelli, Akon Şehri Kuruluyor!

Akon Afrika’nın ekonomik kalkınması için kripto para borsasını bir umut ışığı olarak gören tek insan değil. Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey de Afrika için kripto para borsasının önemli olduğunu savunanlardan ve hatta Nijerya’daki bir meetup’da “Afrika geleceği belirleyecek! Özellikle de Bitcoin’inkini! “ şeklinde bir açıklaması olmuştu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar