Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68413.65
-0.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3895.82
3.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.69
-2.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Moda haftasında neler oldu?

Clock
Paylaş
İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Metaverse’e katılan büyük moda markalarından sonra ilki düzenlenen moda haftasından görüntüler geldi.

Decentraland’de 23-27 Mart 2022 tarihleri arasında ilk dijital moda haftası düzenlendi. Moda haftasında yeni moda koleksiyonlarının sergilenmesi, moda dünyasının ünlü isimlerinin konuşmaları ve DJ’ler ile partiler gerçekleşti.

728×90 muhabbit - İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler300x250 muhabbit - İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Moda haftasından hemen önce bir gösteri Jonathan Simkhai’den geldi. Simkhai, Second Life için tasarladığı koleksiyonu sundu. Etkinlikten sonra tasarlanan kıyafetler, NFT olarak satışa sunuldu. Second Life avatarları için tasarlanan koleksiyondaki parçalar satın alındıktan sonra, oyunda kullanılabilir hale geldi.

Decentraland’de düzenlenen 5 günlük moda haftasında ilk gün Selfridges, şu anda Londra’da düzenlenen gerçek bir serginin NFT’sinin sunulduğu bir mağaza açtı. Bu mağazada oyuncular NFT kıyafetlerin yanı sıra Fondation Vasarely sanat eserlerini de satın alabilmekteler.

Selfridges 1018x600 - İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Moda Haftasının 2. Günü

Metaverse moda haftasının 2. gününde birçok panel düzenlendi. Ayrıca modelleme atölyeleri, röportajlar, UNXD Lüks Bölge açılışı ve mini oyunlar yapıldı. Sonrasında ise Dolce & Gabbana ve Philipp Plein’den hem oyuncuların hem de modacıların beklediği gösteriler geldi.

Yapılan gösteriyi Decentraland grafikleri kaldıramadı. Dolce & Gabbana’nın gösterisinde gözlük takan kediler ve değişik saç modellerinin dijital halleri bulunuyordu. Ancak kalite sebebiyle gösteri, çok hoş durmadı.

kedi1 - İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Her kedinin kendine özgü bir tarzı vardı. Koleksiyon hem set tasarımında hem de sunulan derilerde markanın gerçek gösterisini yansıttı. Bu sezon, D&G’nin hayranları metaverse’te logomania’ya düşecek ve hayvan baskısı, uzun ceketler, hacimli omuzlar ve güneş gözlüğü takacak, mutlulukla parlayacak.

kedi2 961x600 - İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Philipp Plein’in gösterisinde ise marka sembolü yoktu. Gösteri büyük bir kuru kafa ile başladı. Kuru kafa sonrasında ağzını açtı ve dili ortaya çıktı. Sonrasında da modeller buradan dışarı çıktı. Bu metaverse sezonunda Philipp Plein hayranlarının; güneş gözlüğü, solunum maskesi, kedi kulaklı kask, uzun ceket, bornoz ve kanatlar giymesi bekleniyor.

Markanın internet sitesinde kıyafetler 1.500 dolar ile 15.000 dolar arasında değişiyor.

modahaftasi3 842x600 - İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Gösteriden sonra Plein kendi evinden yayınladığı partiye herkesi davet etti. Instagram hikayelerinde de metaverse’te sergilenen kıyafetleri gösterdi. Tasarımcı hikayede markasının kedi kulaklı kaskını giyiyordu.

Açılan UNXD Lüks Bölgesinde birçok marka dijital mağaza açtı. Dolce & Gabbana, Philip Plein, lüks saat markası Jacob & Co ve ünlü çanta markası Hèrmes Birkin gibi isimler mağaza açan markalar arasında.

Moda Haftasının 3. Günü

Üçüncü gün, bir Etro gösterisi ve Dress X koleksiyonunun bir sunumu vardı. Etro gösteri moda haftasının en büyük başarısızlığıydı. Marka, Buta tasarımlarını sıradan avatarlar için tasarlamıştı ve sunum onlarla yapıldı. Maalesef ki takipçileri bu gösteriyi pek beğenmedi.

modahaftasi4 971x600 - İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Moda Haftasının 5. Günü

Moda haftasının son gününde, metaverse’te ilk kozmetik firması olan Estée Lauder bir gösteri sundu. Sunulan ürünler, kullanıcıların avatarlarına altın parıltılar veriyordu. İnanılmaz görüntülere sahip olan kozmetik eşyasını marka bedavaya dağıttı.

Son gösteri, Grimes’ın sahne aldığı “Ouroboros x Grimes Sürükleyici Deneyim” partisiydi. Grimes herkese, metaverse’te standart avatarlardan çok daha iyi hareket ettiğini ve podyumdaki modellerden bile daha rahat olduğunu gösterdi. Yılan pullu bir takım elbise giyiyordu ve uzun örgüleri vardı. Grimes uzun zamandır metaverse’te yaşıyormuş gibi görünüyordu.

modahaftasi5 1056x600 - İlk Metaverse Moda Haftasından Kareler

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar