Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67174.01
0.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3501
-0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.32
10.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

ILO (İlk Dava Teklifi) Nedir?

ILO yani ilk dava teklifi nedir?

Clock
Paylaş
ILO (İlk Dava Teklifi) Nedir?

ILO yani ilk dava teklifi nedir? Ava Labs’ın Roche Cyrulnik Freedman LLP ve Republic Advisory Services ile birlikte giriştiği yeni varlık sınıfı ILO, kripto para dünyasında bir yeniliğin daha kapısını aralıyor.

14 Aralık tarihinde kripto para dünyasına kazandırdıkları bu yeni varlık sınıfı, Avalanche’ın medium sayfasından duyuruldu.

728×90 muhabbit - ILO (İlk Dava Teklifi) Nedir?300x250 muhabbit - ILO (İlk Dava Teklifi) Nedir?
0*BPOI3gQq UHyWWv7 - ILO (İlk Dava Teklifi) Nedir?

Yeni bir dönemin kapılarını açan varlık sınıfı, aslında davaların tokenize edilmesine dayanıyor. Kripto para dünyasında bir davayı ele alalım. Yatırımcı iki taraftan hangisinin kazanacağını düşünüyorsa o tarafa fonlama yapıyor. Dava kazanıldığı taktirde elde edilen dava gelirinden ise yatırdığı fonun toplam fona oranı kadar pay alıyor. Yani dava kazanıldığı sürece herkes kazanıyor. FTX’in geçtiğimiz 2020 Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçiminde yaptığı tokenize adaylık gibi bir sistem söz konusu.

ILO, sadece bir taraf üzerine bahis oynamaya ve kazandığı taktirde kazanmaya yaramıyor. Aynı zamanda dava ve hakem masraflarını karşılamaktan zorlanan tarafların işine de yarıyor. Dava fonlama yardımıyla taraflar kendinden emin bir şekilde karşı karşıya gelebiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde çok daha yaygın olan tokenize dava ve fonlamayı bir örnekle açıklamak da mümkün. Avalanche medium sayfasında da verilen örneğe bakalım. Dava fonlama konusunda çevrim içi bir merkez olan LexShares, 2014 yılından günümüze kadar tam tamına 103 davaya fonlama sağlamış. Bu davaların 43’ü %70’lik bir kazanma oranıyla çözülmüş. Kazanılan davalardan gelen fon ise hedge fonlarının veyahut yıllık S&P500’ün çok daha üzerinde olarak kayıtlara geçirilmiş. Üstelik bu getiri, tüm dava giderleri çıkarıldıktan sonra bu kadar yüksek. Yeni getirisi yüksek bir fonlama alanı.

Ava Labs’ın İlk ILO’su!

Ava Labs, Roche Cyrulnik Freedman LLP ve Republic Advisory Services’in planladıkları ilk ILO ise Amerika Birleşik Devletleri’nden. Apothio LLC, Amerika’da yasal olarak kenevir yetiştirme yetkisi olan ve kenevirden üretilen bir yağ olan kannabidiol (CBD) üzerine odaklı bir şirket. 2019 yılı Ekim ayında Kern Eyaleti Şerif Bürosu’nun herhangi bir ihbar veyahut şikayet olmadan Apothio LLC’nin en az 1 milyar dolar değerinde olduğu tahmin edilen 500 dönümlük kenevir çiftliğini kasten tahrip ettiği iddia ediliyor. Bu iddia doğrultusunda hazırlanan davanın 2021 yılının ilk çeyreğinde görülmesi bekleniyor. ILO’nun da aynı şekilde ilk çeyrekte gerçekleşmesi bekleniyor.


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar