Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59908
2.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3190.24
0.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.7
-0.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
1.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

IMF, El Salvador’u Bitcoin City Duyurusundan Sonra Uyardı!

Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador’u kripto paraların çeşitli riskler içermesi nedeniyle BTC’yi yasal para birimi olarak kullanmasına karşı uyardı!

Clock
Paylaş
IMF, El Salvador’u Bitcoin City Duyurusundan Sonra Uyardı!

Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador’un yasal para biriminin BTC olmasını doğru bulmadığını aktardı.

El Salvador, BTC’yi yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülkedir. Ülkenin Bitcoin yasası eylül ayında yürürlüğe girdi. Bununla birlikte Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin yaptığı paylaşımlara göre El Salvador, 1.120 adet BTC satın aldı.

728×90 muhabbit - IMF, El Salvador'u Bitcoin City Duyurusundan Sonra Uyardı!300x250 muhabbit - IMF, El Salvador'u Bitcoin City Duyurusundan Sonra Uyardı!

Bitcoin’in hızlı ve sert fiyat değişikliği göz önüne alındığında; yasal para birimi olarak kullanılması, tüketicinin korunması, finansal bütünlük ve finansal istikrar sağlanması zor olabilir. IMF bu riskler nedeniyle, Bitcoin’in yasal bir para birimi olarak kullanılmasına karşı çıkıyor.

IMF, Bitcoin yasasının kapsadığı maddelerin yeniden düzenlenmesini gerektiğine inanıyor. El Salvador için yeni bir ödeme ekosisteminin oluşturulmasını ve denetlenmesi isteyen IMF, bu açıklamaları ise; El Salvador’un Bitcoin City’i duyurmasından 1 gün sonra yapıldı.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin City Nedir?

IMF, 20 Kasım 2021 tarihinde, devlet tahvilleri ile BTC satın almak ve altyapı planlarını finanse etmek için kullanmanın yanlış olduğunu, yetkililerle görüşülmesi gerektiğini açıkladı.

IMF’nin açıklamasına yorum yapan Bukele, şunları söyledi:

Bitcoin’in benimsenmesi gibi bazı konularda anlaşamazsak bile, ülkemiz hakkında yaptığı analiz gerçekten ilginç!

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar