Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68934.07
0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3741.87
-0.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.61
-2.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
-0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

IMF, Kripto Paralara Karşı Uyardı!

Kripto para piyasasındaki fiyat belirsizlikleri devam ederken, IMF cephesinden uyarı geldi

Clock
Paylaş
IMF, Kripto Paralara Karşı Uyardı!

Kripto para piyasasındaki fiyat belirsizlikleri devam ederken, IMF cephesinden uyarı geldi. IMF, 2021 yılında yüzde 6,1 seviyelerinde olan ekonomik büyüme verilerinin, 2022 yılında yüzde 3,2 seviyelerine düşeceğini ve bu durumun, bazı kripto paralar için olumsuz sonuçlar doğurabileceğini iddia etti.

728×90 muhabbit - IMF, Kripto Paralara Karşı Uyardı!300x250 muhabbit - IMF, Kripto Paralara Karşı Uyardı!

IMF Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı! Piyasalarda Volalite Olabilir!

kripto paralar muhabbit 937x600 2 1200x600 - IMF, Kripto Paralara Karşı Uyardı!

Uluslararası Para Fonu (IMF), dünyada süregelen ekonomik krizle birlikte ekonomik büyümede önemli bir yavaşlama öngördüğünü ve bu durumun da kripto para piyasalarında oynaklık oluşturabileceğinin altını çizerek yatırımcıları uyardı.

IMF dünyanın ekonomik görünümü hakkında ise “kasvetli ve belirsiz” ve “beklenenden daha yüksek enflasyon” başlıklarını ileri sürerek küresel üretimdeki daralmaya da işaret etti. IMF’nin söz konusu raporunda, kısa ve öz ifadelerle, ileride muhtemel ekonomik sıkıntıların yaşanabileceği ihtimalleri üzerinde duruldu.

IMF yetkilisi Tobias Adrian konuyla ilişkili olarak yapmış olduğu açıklamasında, gelecekte çok daha fazla kripto para projesinin başarısız olabileceğini, bu sebeple yatırımcıların dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Adrian, açıklamalarının devamında kripto para piyasasının en merak edilen konularından biri olan stablecoinler hakkında da yorumda bulunarak, stablecoinlerin de çeşitli riskler içerdiğini, gelecekte bu konuda sıkıntılar yaşanabileceğini iddia etti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar