Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66375.9
0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3261.23
2.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.11
2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.5
1.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

IMF, Pakistan’a kripto paralar için vergi şartı koydu

Clock
Paylaş
IMF, Pakistan’a kripto paralar için vergi şartı koydu

IMF, Pakistan Federal Gelir Kurulu’ndan (FBR) 3 milyar dolarlık kurtarma fonuna hak kazanması için kripto para yatırımlarından vergi almasını talep etti.

Uluslararası Para Fonu, Pakistan’ın kripto para yatırımcılarından vergi almasını istiyor. Söz konusu bu istek ise Pakistan Federal Gelir Kurulu (FBR) tarafından değerlendiriliyor. IMF’nin talepleri arasında gayrimenkul ve hisse senetleri üzerinden elde edilen kazançların vergilendirilmesi de yer alıyor.

728×90 muhabbit - IMF, Pakistan'a kripto paralar için vergi şartı koydu300x250 muhabbit - IMF, Pakistan'a kripto paralar için vergi şartı koydu

IMF, gayrimenkul ve hisse kazançlarının vergilendirme konusunu da ele aldı

IMF, gayrimenkul varlıklarından elde edilen sermaye kazançlarına yönelik ise mülk sahibinin satış yapmasına ya da satmamasına bağlı olmaksızın yıllık bir vergi toplanmasını istiyor.

Bildiğiniz üzere Pakistan yapay zeka alanında da önemli bir hamle yapmıştı. Pakistan açıklamasında Ulusal Yapay Zeka Fonu kuracağını duyurmuştu. Pakistan ayrıca 2027 yılına kadar bir milyon yapay zeka eğitimli bilişim teknolojileri mezunu yetiştirmeyi hedefliyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar