Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61886.72
1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2993.4
0.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.59
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543.4
-0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Imperium Empires Alfa-Öncesi Sürümü Kayıtları Başladı!

Uzun zamandır heyecanla beklenen Imperium Empires oyunundan yeni haberler geldi. Alfa sürümü öncesi test aşaması başlıyor.

Clock
Paylaş
Imperium Empires Alfa-Öncesi Sürümü Kayıtları Başladı!

Imperium Empires Medium ve Twitter hesaplarından dün (31.03.2022) bir duyuru paylaşıldı. Duyuruya göre oyunun alfa sürümünden bir önceki aşama olan alfa-öncesi sürümünün kayıtları bugün başladı.

 • Alfa-öncesi sürümünün amacı oyunu ve oyun sürücüsünü teknik olarak test etmek.
 • Test sürecinde yalnızca Windows yüklü PC’ler ve Mac’ler kullanılabilecek.
 • 1 Nisan 2022 itibarıyla kayıtlar başladı. Kabul davetiyeleri 8 Nisan 2022 sonrasında e-mail olarak katılımcılara gönderilecek.
 • Katılımcı olabilmek için Genesis NFT sahibi olmak gerekiyor.
 • İkincil NFT marketi 4 Nisan 2022 tarihinde açılıyor. Genesis NFT’ler buradan satın alınabilir.
 • Elinde IME token bulunduranlara kabul sürecinde öncelik tanınacak.
 • Bilgisayarlar için sistem gereksinimleri aşağıda paylaşılmıştır.

Alfa-Öncesi Sürümü Nedir?

Bu sürümün amacı; Imperium Empires alfa versiyonu öncesinde oyunu ve oyun sürücüsünün teknik olarak test edilmesi olacak. Bu nedenle oyun dinamikleri sınırlı kalacak ve olası hataların meydana gelmesi ekip tarafından bekleniyor.

728×90 muhabbit - Imperium Empires Alfa-Öncesi Sürümü Kayıtları Başladı!300x250 muhabbit - Imperium Empires Alfa-Öncesi Sürümü Kayıtları Başladı!

Ekipten yapılan açıklamada, alfa-öncesi sürümündeki hiçbir özelliğin son ürün olarak değerlendirilmemesi gerektiği özellikle vurgulanıyor.

Test yalnızca Windows yüklü PC’lerde ve Mac’lerde uygulanacak. Şu an itibarıyla mobil versiyonuna erişim bulunmuyor. PC ve Mac için önerilen sistem gereksinimleri aşağıda yer alan Sıkça Sorulan Sorular bölümünde paylaşılıyor. Sistem gereksinimleri karşılanmıyorsa, proje ekibi alfa-öncesi sürümünün oynanabileceğinin garantisini vermiyor.

İlginizi çekebilir: BENQI, Imperium Empires ile Birlikte Metaverse Alanına Giriyor!

Süreç Nasıl Olacak?

1 Nisan 2022 tarihinde 13:00 (UTC) itibarıyla alfa-öncesi kayıtları başladı. Katılımcılara proje ekibi, davetiyelerini e-mail üzerinden gönderecek. Bunun süresi ise server yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. İlk tur davetiyelerin 8 Nisan 2022 tarihi itibarıyla gönderilmesi planlanıyor.

Nasıl Kayıt Olunacak?

Kayıt adımlarını tek tek sıralayalım:

1. Bu adresi ziyaret ediyoruz ve ardından hesaba giriş yaparak “my account” (hesabım) sayfasını açıyoruz: https://marketplace.imperiumempires.com/myaccount

2. “Start” (Başlat) butonuna tıklıyoruz.

3. “Connect to Discord” (Discord’a Bağlan) butonuna tıklıyoruz. Alfa-öncesi sürüme kayıt olabilmek için kullanıcıların Discord hesaplarını bağlamaları gerekiyor.

4. Discord’umuzu bağladıktan sonra “Apply” (Uygula) butonuna tıklıyoruz.

Bu adımların sonuna alfa-öncesi sürümüne kayıt olmuş olduk. Oyuncuların kabulleri server yoğunluğuna göre gruplar halinde yapılacak. Server performansına göre ekip, grupların sayısını kademeli olarak artıracak. Alfa-Öncesi testine kayıt olabilmek ve katılabilmek için kullanıcıların Genesis NFT sahibi olmaları gerekiyor.

A. Sırada Öne Geçmek:

Imperium Empires ekibi; IME sahibi olanları da ayrıca ödüllendirmek istiyor. Kayıt sırasında öne geçebilmek için, onaylar öncesi 7 günlük periyodlarda en az 50 bin adet IME token bulundurmak gerekiyor. Proje ekibi, kullanıcı cüzdanlarının belirli aralıklarla ekran görüntülerini alacak ve denetimleri gerçekleştirecek. Süreç içerisinde herhangi bir zaman diliminde bu gerekliliği yerine getiremeyenler öncelik sıralarını kaybedecekler.

Server yoğunluğundan dolayı kabul sayıları sınırlı olacak. Eğer başvurular, her turda seçilecek aday sayısından fazla olursa “önce gelen önce alır” modeli uygulanacak. Bu yüzden ellerinde IME bulunduran kullanıcıların onaylanmaları sonraki turlara sarkabilir. Ancak proje ekibi IME sahiplerinin test programına katılacağını garanti ediyor.

B. Pozisyonu Yükseltmek:

Discord’a bağlanmak ile test programı sırasına otomatikman giriliyor. Yukarıdaki gereklilikleri taşımıyorsanız; TikTok hesabınızı bağlayabilir ya da Gleam kampanyası gerekliliklerini yerine getirerek pozisyonunuzu yükseltebilirsiniz.

Proje ekibi ayrıca topluluk destekçilerini, influencer’ları ve medya bağlantılarını da test aşaması için davet edecek ve geri bildirimlerini talep edecek.

5. İşlem tamam! Eğer tüm gereklilikler yerine getirilirse, katılımcılar ekip tarafından e-mail yolu ile davet edilecek ve tüm sonuçlar uygulama sayfasında topluluk ile ayrıca paylaşılıyor olacak.

İlginizi çekebilir: Muhabbit ve Imperium Empires AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Imperium Empires Muhabbit - Imperium Empires Alfa-Öncesi Sürümü Kayıtları Başladı!

NFT Marketi ve Envanter Güncellemesi

Imperium Empires NFT marketi hakkında da yeni haberler geldi. 4 Nisan 2022 tarihinde saat 13:00’de (UTC) NFT marketinin lansmanı yapılacak. Kullanıcılar böylelikle NFT trade etmeye başlayabilecekler.

Eğer ilk grup Genesis NFT satışlarını kaçırdıysanız, ikincil market üzerinden bir gemi almanın tam zamanı. NFT marketi ile birlikte proje ekibi envanter sayfasını da filtre özellikleri ve çeşitli fonksiyonlar ekleyerek güncelliyor olacak. Bu sayede kullanıcılar gemilerini daha kolay idare edebilecekler.

İlginizi çekebilir: Bir Blockchain Oyunu Daha NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Sıkça Sorulan Sorular

Alfa-öncesi sürümü ne kadar sürecek?

Sürecin ne zaman biteceği henüz belirlenmedi. Proje ekibi gerekli testleri tamamlayana kadar test süreci devam edecek.

Alfa-öncesi oyun hesabımı başka oyuncularla paylaşabilir miyim?

Hayır, oyun hesabınızı başkası ile paylaşamazsınız. Aksi takdirde hesap girişiniz engellenecek ve gelecekteki tüm aktiviteler için kara listeye alınacaksınız.

Alfa-öncesi sürümü için sistem gereksinimleri nelerdir?

Windows için:

 • Windows 10, 64-bit ya da yüksek sürümü
 • Intel Core i5–3300 ya da eş değeri
 • 8 GB RAM
 • NVIDIA GeForce GTX 1050 ya da eş değeri

Mac için:

 • macOS 10.14.6 Mojave ya da yüksek sürümü
 • Apple M1 chip, Quad-core Intel, 2.5 GHz ya da daha hızlısı
 • 8 GB RAM
 • Intel-sürümlü Mac’ler için, çift grafik kartı desteği öneriliyor

Alfa-öncesi sürümde nasıl içerikler olacak?

Oyuncular bu sürümde, uzay gemilerini kontrol edebiliyor ve temel savaşları PvE (Oyuncu vs Çevre) deneyimliyor olacak. Oyuncuların amacı ise hayatta kalmak ve mümkün olan en yüksek skoru elde etmek.

Alfa-öncesi sürümde oyun özellikleri sınırlı olacak. Bu aşama, özel bir teknik test aşamasıdır ve amacı ise oyun ve oyun sürücüsü üzerindeki stresin gözlemlenmesidir.

Alfa sürümünde ise oyuna ek olarak şu özellikler getirilecek:

 • Hedef seçme
 • Barış modu
 • Takım formasyonu
 • Yetkinlik sistemi

Not: Alfa-öncesi sürümde oyuncuların NFT’leri savaşlar neticesinde kaybedilse bile imha edilmeyecektir. Tüm sistem alfa-öncesi sürüm sonrasında yeniden başlatılacaktır.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar