Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51272.42
-1.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2918.61
-0.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.1
-4.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $370.8
4.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

ING Bank: DeFi Bankacılık Sektörü İçin Yıkıcı Olabilir! Aave Örneği!

ING Bank yeni bir rapor yayımladı.

Clock
Paylaş
ING Bank: DeFi Bankacılık Sektörü İçin Yıkıcı Olabilir! Aave Örneği!

ING Bank yeni bir rapor yayımladı.

Raporda, DeFi ekosisteminin ve çözümlerinin getirdiği fırsatlar ve riskler analiz ediliyor.

Binance BannerBinance Banner

DeFi ile ilgili detaylı veriler içeren raporun başlığı ise “DeFi’dan Alınan Dersler” olarak dikkat çekiyor.

ING Bank Raporu

Merkezsiz finansın artıları ve eksilerinin detaylı olarak incelenirken, en iyi çözümün merkezi ve merkezsiz çözümlerin kombine edilmesinden geçip geçmediği tartışılıyor. Raporun sonucundan ise bu kombinasyonun en iyi çözüm olduğu sonucuna varılıyor.

DeFi çözümlerinin bankacılık sektörü açısından Bitcoin’den çok daha yıkıcı olabileceğine de değinilen raporda, ilgili çözümlerin ING Bank’ın dijital varlık vizyonunda önemli bir payı olduğu vurgulanıyor.

DeFi ürünleri üzerinde kilitli varlıkları miktarına dikkat çekilen çalışmada, sadece Ethereum üzerindeki DeFi ürünlerinde 75 Milyar $’dan fazla değerin kilitli olduğunun altı çiziliyor.

Geçtiğimiz dönemde de kripto paralar ve blockchain ile ilgili birçok rapor yayımlayan Hollanda merkezli banka, sektöre ilgisi ile tanınıyor.

Ek olarak kurumsal custody çözümlerine ve kara para aklama ile mücadele yöntemlerine değinen raporda, akıllık kontratların taşıdığı risklerin de altı çiziliyor.

Oldukça önemli çözümler üretilmesine rağmen akıllı kontratlardaki açıklar sebebiyle kaybolan fonlar ve saldırıların gerçekleşebildiğini belirten ING Bank çalışması, eksikliklerine rağmen DeFi ekosisteminin sınırları olmayan yapısının oldukça faydalı ve önemli olduğuna dikkat çekiliyor.

Raporda Aave üzerinden de örnekler verilirken, DeFi ekosisteminin karakteristik yapısı Aave üzerinden özetleniyor. Geleneksel para piyasalarına oranla çok daha özgür bir yapı sunan Aave, borç alma ve borç verme çözümleri ile öne çıkıyor.

ING Bank raporunda DeFi ile ilgili değinilen noktaları siz nasıl yorumlarsınız?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar