Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52171.74
0.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3006.29
2.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.31
-2.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354.3
0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

İngiltere Binance’den 27.000 Adet Maske Yardımı Almış!

Binance’in Birleşik Krallık’a genişleme planlarının ardından, ülkeye maske yardımı yaptığı açıklandı.

Clock
Paylaş
İngiltere Binance’den 27.000 Adet Maske Yardımı Almış!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, corona virüs ile mücadele amacı ile İngiltere Ulusal Sağlık Servisi’ne 60.000$ değerinde KN95 maske bağışı yaptı.

Binance BannerBinance Banner

The Princess Royal University Hospital (PRUH) Londra’nın en büyük ve en yoğun eğitim araştırma hastanelerinden biri konumunda. Hastane, 11.000’den fazla sağlık çalışanına istihdam sağlayan ve 326.000’den fazla Londra vatandaşına hizmet sunan King’s College Hospital NHS’in bir parçası.

PRUH’un viroloji bölümünün başkanı Dr.Tarun Singhal, “Topluluğumuz adına, corona virüs pandemisi ile mücadeleye bulunduğu katkılardan dolayı Binance’e teşekkür etmek istiyoruz.” dedi. Singhal ayrıca, “Bu katkıların, Londra’da bulunan diğer teknoloji firmalarına ilham vermesini umuyoruz.” diye ekledi.

Corona virüs salgını ile birlikte, daha önce geçmişte benzeri görüşmemiş bir şekilde kişisel koruma ekipmanları rağbet görmeye başladı. Binance’in yakın zamanda İngiltere’de bir kripto borsası ve blockchain merkezi açma planlarını göz önünde bulundurursak, zamanlama manidar.

Binance Yardım Vakfı

Temmuz 2018’de kurulan vakıf, uygun gördüğü yerlere kripto para birimi bağışında bulunuyor ve bu bağışların olması gereken yerlere ulaşması için blockchain teknolojisinin takip ve izleme özelliğini kullanıyor.

Vakıf yakın zamanda, maskelerin ve diğer ekipmanların hastanelere teslimatını takip edebilmek amacı ile bir stablecoin geliştirdi. Şirketin paylaştığı bir gönderiye göre vakıf, dünya çapındaki hastanelere 1 milyon’a yakın maske sağladı.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao konu ile ilgili şunları söyledi;

İçinde bulunduğumuz bu kriz, tıp sektörünü ciddi anlamda zorlamış durumda. Bununla beraber yardım vakfımız, sağlık çalışanlarının güvenliğin sağlamak adına kişisel koruma ekipmanları sağlamaktan mutluluk duyuyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında Binance Vakfı, corona virüse karşı kripto kampanyasının bir parçası olarak, Porto Riko ve Karayipler’e 1 milyon$ bağışlamıştı.

Binance Yardım Vakfı’nın başkanı Helen Hai, “Binance olarak İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi’ne verdiğimiz desteği, sağlık çalışanlarına yardımlarda bulunarak ve maske tedarikini arttırarak göstermek istedik.” dedi.

İngiltere ve Avrupa’daki bankacılık çalışmalarına ek olarak Binance’in yardım çalışmalarına liderlik eden Ajit Tripathi, “Binance, blockchain teknolojisine ilham veren değerlere bağlı olan yeni nesil fintech’i temsil ediyor.” dedi. Tripathi ayrıca, “Bu yaşanan olaylar neticesinde, yardımlarda bulunabildiğimiz için çok gururluyuz.” dedi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar