Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66934.71
-0.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3451.33
-1.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.51
5.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.8
-0.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

İngiltere Düzenleyicisi (FCA), HTX ve Kucoin’i Uyarı Listesine Koydu!

Birleşik Krallık düzenleyici kuruluşu FCA, kayıtsız platformları açıkladığı uyarı listesini güncelledi. Kucoin ve HTX listede yer alıyor.

Clock
Paylaş
İngiltere Düzenleyicisi (FCA), HTX ve Kucoin’i Uyarı Listesine Koydu!

Birleşik Krallık finansal piyasalar düzenleyicisi olan FCA 8 Ekim 2023 günü, kaçınılması gereken yetkilendirilmemiş firmalar listesine bir dizi kripto borsası daha ekledi.

Listenin güncellenmesi esnasında toplamda 143 yeni kuruluş listede yer buldu ve bunlar arasında Huobi’ye ait HTX ile KuCoin gibi büyük kripto para borsaları da bulunuyor. Uyarı listesinde, “bu firmayla iş yapmaktan kaçınmalısınız” ifadesi dışında pek fazla bilgiye yer verilmiyor.

728×90 muhabbit - İngiltere Düzenleyicisi (FCA), HTX ve Kucoin'i Uyarı Listesine Koydu!300x250 muhabbit - İngiltere Düzenleyicisi (FCA), HTX ve Kucoin'i Uyarı Listesine Koydu!

Birleşik Krallık’ta kripto varlık faaliyetleri gerçekleştirme izni alan firmaların FCA’e kayıtlı olmaları ya da geçici faaliyet izinlerinin bulunması gerekiyor. Temmuz 2023’te, FCA kripto finansal tanıtımlar lideri Jayson Probin, kaleme aldığı blog yazısında şunları söylemişti:

“İngiliz tüketicilere yasa dışı tanıtım yapılmasına karşı sağlam önlemler alacağız. Önlemlerimiz bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla; firmaları uyarı listemize koymayı, web sitelerini, sosyal medya hesaplarını, uygulamaları ve diğer tüm ihlal olan tanıtımların kaldırılmasını talep etmeyi ve yaptırım uygulamayı içerebilir.”

Ağustos ayında FCA, 2020 yılından bu yana 291 adet kayıt başvurusu aldığını ve bunların yüzde 13’lük kısmı olan 38 adetin onaylandığını duyurmuştu. FCA’in kayıtlı kripto varlık sağlayıcıları listesinde Bitstamp, Revolut ve Gemini gibi 42 kuruluş yer alıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar