Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67198.65
-5.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3230.42
-8.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.17
-18.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.6
-4.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Global Kripto Para Merkezi Olmak İçin Kolları Sıvadı

İngiliz hükümeti İngiltere’yi global kripto para merkezi haline getirmek için detaylı bir yol haritasını kamuoyuyla paylaştı.

Clock
Paylaş
İngiltere Global Kripto Para Merkezi Olmak İçin Kolları Sıvadı

İngiltere hükümeti ülkeyi global kripto para merkezi haline getirmek için detaylı bir yol haritasını kamuoyuyla paylaştı.

İlginizi çekebilir: Blockchain Nedir?

728×90 muhabbit - İngiltere Global Kripto Para Merkezi Olmak İçin Kolları Sıvadı300x250 muhabbit - İngiltere Global Kripto Para Merkezi Olmak İçin Kolları Sıvadı

Planın temel ayakları arasında kripto paralar için dinamik bir yasal çerçeve hazırlamak, stablecoin’leri yasal düzenlemeye tabi tutmak ve Royal Mint ile ortak çalışarak, 2022’nin yaz aylarına dek NFT’ler piyasaya sürmek yer alıyor.

4 Nisan 2022 Pazartesi günü açıklanan girişimler üzerine konuşan İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, ülkeyi kripto para merkezi haline getirmenin kendi kişisel hedefleri arasında yer aldığını ifade etti.

İngiltere’yi kripto para teknolojileri için global bir merkez haline getirmek benim için bir tutku. Bugün belirlediğimiz girişim, firmaların bu ülkeye yatırım yapabilmesini, yenilikleri buraya taşıyabilmesini ve geliştirebilmesini sağlayacak.

İngiltere kripto para merkezi olmak istiyor 901x600 - İngiltere Global Kripto Para Merkezi Olmak İçin Kolları Sıvadı
İngiltere kripto para merkezi olmak istiyor

İngiltere Kripto Para Girişimlerine Ev Sahipliği Yapmak İstiyor

İngiltere’nin Hazine Müsteşarı John Glen de Yenilikçi Finans Küresel Zirvesi’nde konuya dair şu sözleri dile getirdi:

Bu ülkenin bir küresel merkez haline gelmesini istiyoruz. Bu ülke, kripto para şirketlerinin kurulup gelişebilmesi için dünyadaki en iyi nokta olsun istiyoruz. Bugün buradan yalnızca bir mesajla ayrılmasını istesem o mesaj şu olurdu: İngiltere kripto para girişimlerine açık.

Glen kripto para teknolojilerine dair yasal düzenlemenin, dinamik olması gerektiğinin de altını çizdi.

Bu yasal düzenlemeleri statik, katı şeyler olarak düşünmemek gerek. Bunun yerine bunları tıpkı bilgisayar kodları gibi ihtiyaç duyduğumuzda yeniden yazabileceğimiz yasal kodlar olarak düşünmeliyiz.

Stablecoinlere dair ise, stablecoin üreticilerinin ve servis sağlayıcılarının ülkede rahatça çalışabilmesi için de gerekli yasal düzenlemelerin sağlanacağını belirtti.

Kripto para vergilendirmelerine dair ise Glen mevcut vergi yasasının kripto paralar için büyük bir yeniden düzenlemeye ihtiyaç duymadığını ifade etti.

Ancak DeFi lending gibi bazı spesifik durumları daha yakından inceleyecek ve bu durumlara çözüm getireceğiz.

İngiliz müsteşar konuşması sırasında Maliye Bakanı’nın Royal Mint’e NFT’ler konusunda iş birliği yapma çağrısında bulunduğunu da duyurdu.

İngiltere’de kripto paraların geleceğinin neye benzeyeceğini kimse net olarak bilmiyor. Ancak önemli bir dönüm noktasının başındayız. Haliyle, bu yeni teknolojiyi şekillendirme ve önderliğini üstlenme şansına sahibiz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar