Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56788.14
2.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3234
0.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.21
-0.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.4
-1.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Hukuk Komisyonu, Mülkiyet Kurallarına Kripto Paraları Dahil Etmek İstiyor!

Böylece herhangi bir kayıp durumunda hak talep edilebileceği belirtiliyor.

Clock
Paylaş
İngiltere Hukuk Komisyonu, Mülkiyet Kurallarına Kripto Paraları Dahil Etmek İstiyor!

Kısa süre önce yayımlanan bir rapora göre, yasayı gözden geçirmek ve güncellemekle görevli yasal bağımsız bir organ olan Birleşik Krallık Hukuk Komisyonu, ülkenin mülkiyet kurallarını kripto para ve NFT’leri kapsayacak şekilde genişletmek istiyor.

Önerilen değişiklikler arasında, dijital varlıkları yasal olarak kişisel mülk olarak tanımlama yer alıyor. Bu durumun ise kripto para yatırımcılarının yasal işlem yoluyla hack veya dolandırıcılıklarda kayıp talep etmelerini kolaylaştırabileceği belirtiliyor.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Ticaret ve Medeni Hukuk Başkanı Sarah Green konu ile ilgili bir röportajında şu ifadelere yer verdi:

“Birçok insan sadece NFT’lere yatırım yapıyor, ancak işler ters gittiğinde ne olur sorusunu sormuyorlar Cüzdanıma girip Bitcoin’imi alırsanız veya bu sistem başarısız olursa ve ben Bitcoin’ime erişemezsem ne olacağı hiç belli değil.”

Komisyon yaptığı açıklamada, görünüşte kripto para dostu teklifin kısmen hükümetin ülkeyi küresel bir kripto para merkezine dönüştürme hedefine yardımcı olmayı amaçladığını söyledi.

Bu amaçla, geçen hafta İngiltere mali düzenleyicileri; parlamentoya, varlığa dayalı kripto para birimleri olan stablecoinleri yasal ödeme aracı olarak tanıyacak kurallar önerdi. Bunun yanında gelecekte daha fazla stablecoin düzenlemesi bulunuyor. Ayrıca hükümet, yıl sonu için yatırım varlıkları olarak kripto para konusunda bir istişare planlıyor.

Kripto Paralar Sadece Ödeme Aracı Olarak Kullanılmamalı

Komisyon, sadece ödeme aracı olarak işlev gören kripto para birimlerinden uzak duruyor. Bunun yerine, alınıp satılabilen, diğer varlıkları temsil etmek için kullanılabilen veya değer deposu olarak kullanılabilen dijital varlıklara odaklanıyor.

Makale ayrıca, geleneksel fiziksel varlıklarla karşılaştırıldığında “birçok farklı özelliği” ve “benzersiz nitelikleri” nedeniyle İngiltere’nin mevcut mülkiyet yasalarının dijital varlıkları yeterince barındıramayacağını savunuyor. Hatta konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer veriliyor:

“Bu nedenle yasa, dijital varlık endüstrisi ve kullanıcılar için güçlü bir yasal temel sağlayacak olan bu benzersiz özellikleri kabul etmek için daha ileri gitmeli.”

Dijital varlıklara uyum sağlamak için; Hukuk Komisyonu, veri tabanları, yazılımlar, dijital kayıtlar, alan adları ve kripto paralar gibi elektronik formdaki verilerden oluşan şeyleri hesaba katacak “veri nesneleri” adı verilen yeni bir kategori oluşturulmasını öneriyor.

Yani üçüncü bir kategorinin oluşturulmasının yeni, ortaya çıkan ve kendine özgü şeylerin daha incelikli bir şekilde değerlendirilmesine olanak sağlayacağı belirtiliyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar