Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66534.17
-5.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3206.21
-9.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.98
-18.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.1
-5.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere, Kayıtsız Kripto Para İşletmeleri Listesine Bitcoin ATM’lerini De Ekledi!

Ülke, kripto para faaliyetlerinde kontrolü elinde tutmak istiyor.

Clock
Paylaş
İngiltere, Kayıtsız Kripto Para İşletmeleri Listesine Bitcoin ATM’lerini De Ekledi!

İngiltere Mali Davranış Otoritesi yetkilisi Mark Steward, yakın zaman önce yaptığı bir konuşmada ülkenin kara para aklama ile mücadele çalışmalarına (AML) değindi.

1 Nisan tarihinde duyurulan bir konuşmada Mark Steward, kripto para birimini AML kontrolleri için ortaya çıkan önemli bir risk olarak gördüğünü dile getirdi. Financial Conduct Authority (FCA) Uygulama ve Piyasa Gözetimi İcra Direktörü olan Steward, Ocak ayında FCA’in, kripto para işletmelerinde AML’nin getirilmesi konusunda başlatılan çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

728×90 muhabbit - İngiltere, Kayıtsız Kripto Para İşletmeleri Listesine Bitcoin ATM'lerini De Ekledi!300x250 muhabbit - İngiltere, Kayıtsız Kripto Para İşletmeleri Listesine Bitcoin ATM'lerini De Ekledi!

Yapılan açıklamada, FCA’in, özellikle kripto para işletmeleri için oluşturduğu uyarı listesinin güncellendiği bildirildi. 9 Mart tarihinde açıklanan “Kayıtsız Kripto Para İşletmeleri listesi“, yapılan açıklamanın ardından her geçen gün güncellenmeye devam ediyor. Steward konuşmasında listenin güncel hali ile ilgili olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Bu ayın başlarında, Kayıtlı Olmayan Kripto Para Birimi İşletmeleri Listesinde yer alan ilk isimlerin yanına, tüm kripto para ATM firmalarını ve 29 adet kripto para saklama cüzdanı sağlayıcısını da ekledik.”

Hatırlanacağı üzere İngiltere para otoritesi tarafından açıklanan kayıt dışı ticaret listesinde yer alan ve kayıt alamayan firmaların cezalandırılacağı bildirilmişti. Ülkedeki kripto para firmaları da bu kapsamda, yılın başından bu yana belirtilen uyumluluk taleplerini karşılamak için çalışmalara başladıklarını açıklamışlardı.

Steward uygulamaya konulan bu gelişmede FCA’in aslında genel olarak kripto para birimlerini hedef almadığını sadece belirlenen firmaların FCA’e kayıtlı olmasını ve Kara Para Aklama Yönetmeliklerine uymaları konusunda çalışma başlatmaları gerektiğini açıkladı.

Son olarak yapılan açıklamada hâlihazırda FCA’in mevcut kayıtsız kripto para işletmeleri listesinde 53 şirketin yer aldığı belirtildi. 

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar