Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67196
0.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.06
0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.52
10.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.1
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere, Kripto Para Kullanıcılarına ″Vergide Gönüllü Beyan Kurallarını″ Getiriyor

Clock
Paylaş
İngiltere, Kripto Para Kullanıcılarına ″Vergide Gönüllü Beyan Kurallarını″ Getiriyor

Global çapta artırılan kripto para düzenlemeleri hız kesmeden devam ediyor. Birleşik Krallık, kripto para vergilendirmesinde şeffaflığı artırmak için, şimdi de kripto para ticareti yapan vatandaşlardan ödenmemiş sermaye kazançları ya da gelir vergilerinin ayrıntılarını gönüllü olarak paylaşmalarını kolaylaştıran yeni bir girişim başlattı.

728×90 muhabbit - İngiltere, Kripto Para Kullanıcılarına ″Vergide Gönüllü Beyan Kurallarını″ Getiriyor300x250 muhabbit - İngiltere, Kripto Para Kullanıcılarına ″Vergide Gönüllü Beyan Kurallarını″ Getiriyor

İngiltere’nin önerdiği yeni kurallara göre, vergi mükellefi olan vatandaşlardan alım satım yaptıkları Bitcoin, NFT ve diğer token’lardan elde ettikleri kazançları gönüllü olarak bildirmeleri isteniyor. Bunun için vatandaşların 30 günlük bir süresi olacak ve bu süre zarfında vergi beyanında bulunmayanlar, uyumsuzluk nedeniyle vergi cezalarıyla karşı karşıya kalacak.

Bu yeni kurallar, vatandaşların üzerlerine düşen sorumlulukları herhangi bir yaptırıma maruz kalmadan kendilerinin yerine getirmesi ve hükümetin kripto para topluluğu ile olumlu, sağlam bir ilişki kurabilmesi amacıyla önerildi.

Ayrıca, Birleşik Krallık’ın kripto para vergilerine yönelik bu yeni proaktif yaklaşımının da, dünya çapında çözüm arayan birçok hükümet için de emsal teşkil etmesi bekleniyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar