Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51326.81
-1.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2921.4
-0.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.16
-4.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $370.8
4.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Mahkemesi Bir İlki Gerçekleştirdi!

İngiltere’de bir yargıç emsal niteliğinde karar verdi!

Clock
Paylaş
İngiltere Mahkemesi Bir İlki Gerçekleştirdi!

İngiltere’de bir davada, Mahkeme, çalınan NFT’lerin geri verilmesi gerektiği kararı aldı.

İngiliz avukatlık bürosu Giambrone & Partners’in 12 Temmuz 2022 Salı günü yaptığı bir açıklamaya göre, Fabrizio D’Aloia’nın, Binance Holdings, Poloniex, gate.io, OKX ve Bithub gibi şirketlere açtığı davada, Mahkeme, çalınan NFT’lerin sahibine verilmesi kararı aldı.

Binance BannerBinance Banner

D’Aloia, borsalara çevrim içi olarak aracılık yaptıklarına ve çalınan NFT’lerden borsaların sorumlu olduğu iddiasıyla dava açtı. 24 Haziran’da gerçekleşen davada, Yargıç, D’Aloia’nın çalınan NFT’lerinin aslen D’Aloia’ya ait olduğunu ve airdrop aracılığıyla kişinin cüzdanına geri gönderilmesi yönünde karar aldı.

İngiltere’deki Mahkeme şu ana kadar delillerin posta, faks veya başka türlü “elektronik iletişim” yoluyla sunulmasına izin verdi. Giambrone & Partners’e göre Instagram, Facebook mesajları ve bir web sitesindeki iletişim formu da bu yöntemlere dahil edildi.

Avukatlık şirketi konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bu emir, mahkeme belgelerinin hizmet alanında kayda değer bir gelişme ve yeni teknolojiyi benimseyen bir mahkemenin hoş bir örneğidir. Bu karar, kripto varlıkları sahtekarlığı mağdurlarının, sahtekarları takip etmelerinin önünü açıyor.”

Giambrone & Partners’ın Ortağı Demetri Bezaintes ise konu hakkında şunları söyledi:

“NFT servisini kullanan bu son kararın, değişmezlik ve kimlik doğrulamanın tüm avantajlarıyla, gelecekte dijital dünyayla ilgili yasal konularda olağan uygulama haline gelen, blok zinciri üzerinden dijital hizmete giden yolu gösterme potansiyeline sahip olduğuna eminim. Bu hizmet yönteminin, bu sektördeki post gibi geleneksel hizmet araçlarına göre çok daha yüksek bir başarı düzeyine sahip olduğu açıktır.”

Mahkeme, blok zinciri aracılığıyla bireylere hizmet vermenin belirlediği emsallere ek olarak, çalınan varlıkların taşınmamasını veya geri çekilmemesini sağlamaktan kripto para borsalarının sorumlu olduğunu açıkladı.

İngiltere Mahkemesi Delillerin NFT Olarak Sunulmasına İzin Verdi!

İngiltere’de bir yargıç, tarafların NFT kullanarak yasal belgeleri sunmasına izin verdi.

Haziran ayında da Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir hukuk firması, Lihtenştayn merkezli kripto para ordası LCX’i içeren 8 milyon dolarlık bir hack davasında, NFT kullanan bir sanığa da hizmet vermişti. Hukuk ekibi, hizmet verilen tarafın adı bilinmediğinden NFT’yi geçici bir yasaklama emri olarak sıcak bir cüzdana yollatmıştı.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar