Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65360
-1.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3428.81
-4.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.3
-11.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.4
-2.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: “Kripto Paralar, Düzenlemelerin Dışında Kalamayacak Kadar Tehlikeli”

Yetkili, önlem alınmaması durumunda, kripto paraların “kronik bir sorun” oluşturabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: “Kripto Paralar, Düzenlemelerin Dışında Kalamayacak Kadar Tehlikeli”

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sir Jon Cunliffe, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, kripto paraların tehlikeleri hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.

Cunliffe, kripto paraların geleneksel finansal düzenlemelerin dışında kalamayacak kadar “tehlikeli” olduğu belirtti. Bu konuda herhangi bir önlem alınmadığı takdirde ise kripto paraların “kronik bir sorun” oluşturabileceği konusunda uyarıda bulundu.

728×90 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: "Kripto Paralar, Düzenlemelerin Dışında Kalamayacak Kadar Tehlikeli"300x250 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: "Kripto Paralar, Düzenlemelerin Dışında Kalamayacak Kadar Tehlikeli"

Finansal sistemi korumak için kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini belirten Cunliffe, Merkez Bankasının düzenleme adımlarını ciddi anlamda değerlendirdiğini söyledi.

“Son 10 yılda kripto varlıklar yani gerçek değeri olmayan varlıkların ticareti ve satışı üzerine geliştirilen pek çok faaliyet bulunuyor. Bunlar inanılmaz derecede değişkenler. Ayrıca bunların hepsi düzenlemenin dışında oldukça fazla büyüdü.”

Kripto para ticaretini kumarhaneler ile karşılaştıran Cunliffe, yatırımcıların, fonlarına erişimi kaybetme riski olmadan bunu yapabilmeleri gerektiğini söyledi.

“Bana göre bu iş aslında bir kumar, ancak biz insanların bahis oynamasına izin veriyoruz. Bu sistemi kullanmak istiyorsanız, bunu düzenlenmiş bir yerde yapabilmeniz gerekir. Çünkü bir kumarhane de düzenlemeye tabidir.”

Düzenlemeler Bir An Önce Yapılmalı

Kripto para alanında yapılacak düzenlemelerin, finansal sisteme zarar vermeden ve potansiyel bir sorun haline gelmeden önce düşünülmesi gerektiğini belirten yetkili, bu konuda geç kalınmaması konusuna vurgu yaptı.

Ingiltere Mahkeme Muhabbit 1200x600 - İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: "Kripto Paralar, Düzenlemelerin Dışında Kalamayacak Kadar Tehlikeli"

Kripto paralardan ziyade, bu sistemin arkasındaki teknolojiye odaklanılması gerektiğini belirten Cunliffe, “düzenleyici alan sağlayabilirsek, bu teknolojilerden faydalanabiliriz” açıklamasını yaptı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar