Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68984
0.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3745.23
-0.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.61
-2.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.3
-0.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Suç Faaliyetlerinde Kullanılmaya Devam Ediyor!

Başkan, kripto para birimlerinin gerçek bir değeri olmadığını belirtiyor.

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Suç Faaliyetlerinde Kullanılmaya Devam Ediyor!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto paraların suç faaliyetinde bulunmak isteyenler tarafından kullanıldığı konusunda uyarıda bulundu.

İngiliz Merkez Bankası tarafından düzenlenen çevrim içi bir soru-cevap oturumunda konuşan başkan, kripto para biriminin yükselişinin yasa dışı faaliyetlere yardımcı olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

728×90 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Suç Faaliyetlerinde Kullanılmaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Suç Faaliyetlerinde Kullanılmaya Devam Ediyor!

“Dijital ödeme araçlarının ve özellikle kripto varlıklarının ortaya çıkışı, suç faaliyetinde bulunmak isteyen insanlar için başka bir ödeme yöntemin ortaya çıktığını gösteriyor.”

Başkan Bailey, kripto paralar hakkında dönem dönem uyarı niteliğinde açıklamalarda bulunuyor. Merkez Bankası geçtiğimiz Mayıs ayında da buna benzer bir açıklama yapıp şu ifadelere yer vermişti:

“Tehlikeli olduklarını düşünüyorum. Orada büyük bir coşku var. Ben açıkçası, kripto para hakkında kuşkuluyum.”

Bunun yanında kripto para birimlerinin gerçek bir değeri olmadığını da sözlerine ekledi. Ancak Bailey, bunun insanların onlara değer vermediği anlamına gelmediğini ve “dışsal değere sahip olabileceklerini” de belirtti. Yine de Bailey şu cümleyi özellikle vurguladı:

“Bunu çok açık bir şekilde tekrar söyleyeceğim. Onları ancak tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.”

İngiltere Merkez Bankası başkanı, kripto paraların yasa dışı faaliyetlerde kullanılmasından endişe duyan tek kişi değil. Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde de mayıs ayında kripto para birimlerinin kara para aklamaya eğilimli olduğunu söyledi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, bu yıl birkaç kez yasa dışı finansmanda kullanılan kripto paralar hakkında konuştu. Bakan, Şubat ayında, Bitcoin ve kripto para birimlerinin yasa dışı işlemlerde kullanılmamasını sağlamak için kripto para düzenlemesinin önemini vurguladı.

Bunların yanında ABD Başkanı Joe Biden Ekim ayında yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

“ABD; Siber suçlarla mücadelede kolluk kuvvetleri ile iş birliğini hızlandırmak istiyor. Kripto para biriminin yasa dışı kullanımını engellemek ve bu meseleleri diplomatik olarak ele almak için 30 ülkeyi bir araya getirmeyi planlıyor”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar