Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66630
0.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3421.58
-0.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.25
-2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.7
0.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Merkez Bankası: CBDC’yi En Erken 2030 Yılında Kullanacağız!

İngiltere Merkez Bankası, CBDC’sinin piyasaya sürülmesi için en erken tarihin tahminen 2030 olduğunu söyledi!

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası: CBDC’yi En Erken 2030 Yılında Kullanacağız!

İngiltere Merkez Bankası ve Birleşik Krallık maliye bakanlığı, 2022 yılında merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) olası kullanımı ve pilot uygulamaları için bir müzakere başlatmayı planlıyor.

İngiltere Merkez Bankası’nın Salı günü (9 Kasım 2021) yaptığı açıklamaya göre, Dijital pound projesinin tasarım özelliklerini, faydalarını, kullanıcılar ve işletmeler için etkilerini dikkate alacağından bahsetti. Ayrıca 2022 yılının sonunda dijital para birimini (CBDC) isteyip istenmediğine karar verilecek.

728×90 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası: CBDC'yi En Erken 2030 Yılında Kullanacağız!300x250 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası: CBDC'yi En Erken 2030 Yılında Kullanacağız!

Merkez bankası, yaptığı açıklamayı şu şekilde detaylandırdı:

Bu geliştirme çalışmalarına göre, CBDC için gerekli analizler yapıldıktan sonra operasyonel ve teknolojik olarak faydalı aynı zamanda sağlam olduğu sonucuna varılırsa, İngiltere CBDC’si en erken on yılın sonunda piyasa sürülecektir.

İngiltere Merkez Bankası, CBDC ve dijital pound projelerine daha çok mevcut kullanılan sisteme fayda sağlayacaksa kullanmak istiyor gibi görünüyor.

Ekonomisi iyi olan bazı ülkeler, geri kalmamak adına CBDC çalışmalarına başlarken, (Çin’de o ülkelerden biri sayılabilir. 140 milyondan fazla bireysel hesap, Çin’in dijital yuanını, banka işlemlerinde kullanıyor.) Dünyanın en büyük ekonomilerine sahip bazı ülkeler ise henüz bir CBDC projesi başlatmadı. Sebebi ise ekonomileri iyi olduğu için yeni bir finans sistemine ihtiyaçları olmamasıdır.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar