Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62511.6
5.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3330.23
5.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.05
4.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553
3.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Merkez Bankası, Stablecoin Düzenlemesine Hazırlanıyor!

Yeni mevzuatın, 2024 yılının başlarında uygulamaya geçirilmesi hedefleniyor.

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası, Stablecoin Düzenlemesine Hazırlanıyor!

İngiltere Merkez Bankası (Bank Of England), finansal sistem için risk oluşturabilecek stablecoin’leri denetlemeyi planlıyor. FCA (Finansal Davranış Otoritesi) tarafından yayımlanan raporda, düzenleme görevini İngiltere Merkez Bankası ile FCA’in birlikte yürüteceği belirtildi.

İngiltere hükümeti, özellikle ABD doları veya euro gibi geleneksel para birimlerine sabitlenen fiat destekli stablecoin’ler için yeni mevzuatı, 2024 yılının başlarında uygulamayı hedeflediğini duyurdu.

728×90 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası, Stablecoin Düzenlemesine Hazırlanıyor!300x250 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası, Stablecoin Düzenlemesine Hazırlanıyor!

FCA, kripto para sektöründeki stablecoin sağlayıcılarını düzenlemekten sorumlu olacak

İngiltere hükümetinin açıklamasına göre; FCA, kripto para sağlayıcılarını ve stablecoin ihraçcılarını düzenlemekten sorumlu olacak.

Stablecoin’ler, son yıllarda fiyat dalgalanmalarından etkilenmeden dijital varlıkların hızlı ve güvenli bir şekilde transfer edilmesini sağlayan en popüler dijital coin’ler haline geldi. Fakat stablecoin’lerin özellikle ödeme aracı ya da değer saklama aracı olarak kullanımının yaygınlaşması, finansal istikrar üzerinde ne gibi potansiyel etkiler yaratacağı konusundaki endişeleri artırdı.

İngiltere Merkez Bankası, yayımladığı raporda da stablecoin’lerin finansal istikrar için bir risk oluşturabileceğini, özellikle tüketiciler arasında daha fazla popüler hale geldiklerinde ve büyük ölçekli ödemeler için kullanıldıklarında bu risklerin artabileceğini belirtti. Banka, bu potansiyel riskleri ele almak amacıyla stablecoin ihraççılarından token’larını destekleyen varlıklar konusunda daha fazla şeffaflık sağlamalarını talep etmeyi planladığını açıkladı.

İngiltere Merkez Bankası, stablecoin çıkaran firmalar için asgari sermaye gereksinimlerini, stablecoin düzenlemelerinin stres testlerini ve stablecoin token’larını desteklemek için kullanılabilecek varlık türlerindeki sınırlamaları içeren bazı ek önlemleri de inceliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar