Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51219.03
-2.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2916.41
-0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.01
-5.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $365.3
2.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Yeni Kripto Para Yasasıyla Yurtdışından Hizmetlere Kısıtlama Getiriyor!

İngiltere önümüzdeki günlerde çıkması planlanan yasal düzenlemeyle kripto para sektörüne bir dizi kısıtlama getirecek. 

Clock
Paylaş
İngiltere Yeni Kripto Para Yasasıyla Yurtdışından Hizmetlere Kısıtlama Getiriyor!

Her ne kadar yeni İngiltere Başbakanı Rishi Sunak liderliğindeki Muhafazakar Parti kripto paralara kucak açıyor gibi gözükse de, önümüzdeki günlerde çıkması planlanan yasal düzenlemenin sektöre bir dizi kısıtlama getireceği ifade ediliyor. 

Yasal güncellemelerin finansal düzenleyicinin egemenlik alanını genişletirken, yabancı şirketlerin İngiltere içerisindeki faaliyetlerini kısıtlayacağı belirtiliyor.

Binance BannerBinance Banner

Financial Times’da yayımlanan bir habere göre FTX’in çöküşü İngiltere’nin yasal düzenleme sürecini negatif etkiledi. Haber, İngiliz Hazinesi’nin Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) ülkedeki kripto para şirketlerinin operasyonlarını ve reklamlarını kontrol etmesini sağlayacak bir rehber paketini sonuçlandırmak üzere olduğunu belirtiyor. Paket kapsamında İngiltere piyasasında yurtdışından kripto para satışının sınırlandırılacağı da iddialar arasında. 

İlginizi çekebilir: Senatör Ted Cruz: “Teksas, Kripto Para Madencilik Merkezi Olmalı”

Haber söz konusu sınırlamalar üzerine daha fazla detaya girmiyor. Ancak, yasa kapsamında şirketlerin FCA’ya kayıt yaptırmasının zorunlu kılınacağı da tahminler arasında. Başvuran şirketlerin %85’inin FCA’nın kara para aklama karşıtı şartlarını geçemediğini göz önünde bulundurursak, prosedürün zor olacağını şimdiden öngörebiliriz. 

İngiltere Kripto Para Yasası 2023’te Hazır Olacak

Rehber paketi ise finansal hizmetler ve piyasalar yasası kapsamında hazırlanıyor. Geniş kapsamlı olan ve şimdiden parlamentoya sunulan yasada kripto para yasal düzenlemesi de mevcut, ancak yasa bundan ibaret değil. Her ne kadar İngiltere 2021 senesinde kripto paralara dair araştırmalarını tamamlamış olsa da, Financial Times’a göre yasanın çıkması sektördeki “hızlı gelişmeler” nedeniyle 2023’e sarkabilir. 

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar