Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61409.5
3.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3283.2
3.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.64
2.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.4
2.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

İngiltere’den Stablecoinler ve Kripto Paralar İçin İlk Adım Geldi!

Birleşik Krallık düzenleyici kurumu tarafından hazırlanan Ocak 2021 tarihli detaylı belgede, kripto paralar ile ilgili düzenlemeler hakkında detaylı bir açıklama bulunuyor.

Clock
Paylaş
İngiltere’den Stablecoinler ve Kripto Paralar İçin İlk Adım Geldi!

Birleşik Krallık düzenleyici kurumu tarafından hazırlanan Ocak 2021 tarihli detaylı belgede, kripto paralar ile ilgili düzenlemeler hakkında detaylı bir açıklama bulunuyor.

Covid-19’un da etkisiyle finansal inovasyon noktasında ciddi bir hızlanma olduğunun altının çizildiği belgede, kripto varlıkların rolünün önem kazandığı ve gelecekte daha da önemli olacağından bahsediliyor.

728×90 muhabbit - İngiltere'den Stablecoinler ve Kripto Paralar İçin İlk Adım Geldi!300x250 muhabbit - İngiltere'den Stablecoinler ve Kripto Paralar İçin İlk Adım Geldi!
Screen Shot 2021 01 11 at 12.05.05 660x600 - İngiltere'den Stablecoinler ve Kripto Paralar İçin İlk Adım Geldi!
HM Treasury

Yeni oluşan kripto varlıklar arasında sabit değere sahip “stablecoin”lerin ödeme anlamında büyük önem kazanacağı belirtilen belgede, özellikle sınır ötesi ödemeler için “stablecoin” ismi geçiyor.

Kullanım ve oluşum yöntemleri sebebiyle kripto paralar, geleneksel ödeme yöntemleri ile benzer istikrar ve riskler barındırdırıyor.

21 Mart 2021’e kadar ilgili kripto para işletmeleri, teknoloji firmaları ve geleneksel finans kurumlarından tavsiyeler bekleyen kurum, öneriler ile birlikte düzenlemeleri oluşturmayı planlıyor.

Birleşik Krallık; gelişen teknoloji ve yeni sistemlerden nasıl faydalanabileceğini, inovasyonun önüne geçmeden düzenlemeleri nasıl oluşturabileceğini araştırıyor.

Dijital varlıkları düzenlenmiş ve düzenlenmemiş olarak ikiye ayıran belge, hisse senetlerinin tokenize edilmiş halini düzenlenmiş token olarak yorumluyor.

Düzenlenmemiş varlıklara örnek olarak ise borsalarda işlem gören kripto para birimleri örnek gösteriliyor. Verilen örnekler arasında Bitcoin, Ethereum ve XRP bulunuyor.

Verilere göre Birleşik Krallık vatandaşlarının yüzde 27’si “stablecoin”e sahip olmuş ya da kullanmış. Kripto para sahiplerinin yüzde 89’u ise düzenleyici kurumlarının eksikliğini hissettiklerini belirtmiş.

Detaylar geliyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar