Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63224.21
2.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.2
1.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.69
-3.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
1.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Internet Computer (ICP) Kurucusunun Ukrayna’daki Savaşı Durdurmak İçin 250 Milyon Dolarlık Planı!

Akış videosu Ukrayna’daki savaş hakkındaki gerçeği anlatacak ve Ruslardan hükümetlerine karşı bu düşmanlığı durdurması için baskı yapmalarını isteyecek.

Clock
Paylaş
Internet Computer (ICP) Kurucusunun Ukrayna’daki Savaşı Durdurmak İçin 250 Milyon Dolarlık Planı!

Internet Computer (ICP) ve DFINITY‘nin kurucusu Dominic Williams‘ın, Rusya’nın Ukrayna’daki işgali durdurması için aklına harika bir fikir geldi.

Dominic Williams, akıllı sözleşmeler aracılığıyla 250 milyon dolarlık kripto para ödülü dağıtarak, Rusya’nın Ukrayna işgalini bir an önce sona erdirmek istiyor.

Binance BannerBinance Banner

Dominic Williams, bu öneriyi 16.03.2022 Çarşamba günü yaptı. Aslında amacı gerçeklerden haberi olmayan ve tamamen cahil olarak öne sürdüğü Rus halkını propagandaya karşı ve Ukrayna’da gerçekten olup bitenler hakkında bilgilendirmek.

Berlin'de halk Rusya'nın Ukrayna işgalini protesto ediyor.
Berlin’de halk Rusya’nın Ukrayna işgalini protesto ediyor.

Tek başına yaptırımların Rus halkını liderlerine karşı tutum göstereceği konusunda çok fazla umut beslememeliyiz, çünkü Rusya hükümeti dikkatli bir şekilde hazırlanmış propaganda ve yanlış bilgileri kontrol ettikleri medyadan görev bilinciyle pompalamaya devam ediyor.

Williams’ın önerisine göre, blok zinciri teknolojisi ve akıllı sözleşmeler sayesinde birçok Rus vatandaşı “halk partileri” adı altında sanal gerçeklik partilerine katılabilir ve savaşla ilgili “bilgilendirici medyayı” izlemeleri sağlanabilir.

‘Halk partisi’ sistemini kullanarak Rus kimliğini kanıtlayan her katılımcı daha sonra akıllı sözleşmelere de bireysel olarak tanımlanır. Sistem bu şekilde hile yapılmasını engelliyor ve her seferinde bir kişi katılabiliyor.

Williams sistemi şu şekilde anlattı; vatandaşları teşvik etmek için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para ödüllerinin kullanılabileceğini söyledi. Tüm içerikler izlenene kadar hesaplarına bağlı pin numaraları açılmayacağı için her Rus vatandaşının videoları sonuna kadar izlemesi gerekeceğini belirtti.

Videoyu İzleyen Her Katılımcıya 50 Dolar Ödenmesi Planlanıyor

Akış videosu Ukrayna’daki savaş hakkındaki gerçeği anlatacak ve Ruslardan hükümetlerine karşı bu düşmanlığı durdurması için baskı yapmalarını isteyecek.

Önerilen 250 milyon dolarlık miktarın, bilgilendirici videoları izlemesi için beş milyon Rus vatandaşını çekmesi umut ediliyor. Ayrıca izlenen video başına her bir katılımcıya 50 dolar ödeme önerisine dayanıyor.

Rusya İnterneti Keserse Bu plan Suya Düşebilir

Böyle büyük bir planı hayata geçirmek için Rus hükümetinin müdahalesi olmadan internetin çevrim içi kalması gerekiyor. Twitter’daki bilgilere göre, Moskovalı yetkililer ülkenin siber uzayla bağlantısını kesmeye ağırlık verebilir. Eğer internet sekteye uğrarsa bu plan maalesef yürümez.

Ama bazı Twitter kullanıcıları, bu hareketi bir PR dublörlüğü olarak gördü ve “Omega.ic3” gibi kişilerin fikirden etkilenmedi:

Bu fikrin Rusya’daki kamuoyunu etkilemek için hiçbir bir şansı yok. Bu yüzden daha çok ucuz bir PR çalışması gibi görünüyor.

Internet Computer (ICP) Hakkında

Internet Computer (ICP), DFINITY tarafından geliştirildi ve Mayıs 2021’de piyasaya sürüldü. Kısaca tanımlarsak, interneti halka açık ve merkeziyetsiz hale getirmek isteyen bir blok zinciri ve protokoldür.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar