Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63380.36
4.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3056.2
2.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.66
4.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.7
4.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Interpol, Metaverse’in Nasıl Denetleneceğini Araştırıyor!

Interpol, Metaverse’ü denetlemek için kolları sıvadı.

Clock
Paylaş
Interpol, Metaverse’in Nasıl Denetleneceğini Araştırıyor!

Polis teşkilatları, yasaları uygulamak için çeşitli platformlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Metaverse’ün benimsenmesi arttıkça da teşkilatlar, bu alanda yasa uygulamak için yöntemler arıyor. Uluslararası Adli Polis Teşkilatı Interpol Genel Sekreteri Jurgen Stock, örgütün dijital dünyada meydana gelen suçlar konusunda harekete geçmeye hazır olması gerektiğine inandığını açıkladı.

728×90 muhabbit - Interpol, Metaverse'in Nasıl Denetleneceğini Araştırıyor!300x250 muhabbit - Interpol, Metaverse'in Nasıl Denetleneceğini Araştırıyor!

Metaverse dünyası benimsenmeye başladıktan sonra birçok ünlü marka bu alana giriş yaptı. Bu süreçte ayrıca bazı grupların da henüz güvenliği sağlanmadığı için metaverse üzerinde suç işlemek için toplandığı ortaya çıktı. Bu bilgiler sonrasında Interpol, metaverse platformlarında eyleme geçmek için hazırlık yaptığını açıkladı. Stock, BBC ile yaptığı röportajında konu hakkında şunları söyledi:

“Suçlular, suç işlemek için mevcut olan herhangi bir yeni teknolojik araca çok hızlı bir şekilde uyum sağlama konusunda sofistike ve profesyoneldir. Buna bizde yeterince hızlı cevap vermeliyiz. Bazen milletvekilleri, polisler ve toplumumuz bu konuda biraz geride kalabiliyor.”

Interpol, Metaverse Üzerinde Yaşanan Suçları Açıkladı

Yapılan araştırmalara göre metaverse üzerinde şu anda sözlü taciz, siber saldırılar ve fidye yazılımı, sahtecilik, kara para aklama ve finansal dolandırıcılık dahil birçok suç işleniyor. Ancak bu suçların bazıları sanal ortamda olduğu için yasal olarak gri bölgede sayılıyor.

Interpol karşılaştığı en büyük problemin şu anda metaverse üzerinde yaşanan olayların bir suç olarak sayılıp sayılmayacağı olduğunu belirtti. Konu hakkında açıklama yapan Interpol Teknoloji ve İnovasyon İcra Direktörü Dr. Madan Oberoi şunları söyledi:

“Bu suçların tanımlarını fiziksel dünyadaki halini alır ve bunu metaverse’de uygulamaya çalışırsanız, büyük bir zorluk çıkar. Onlara suç diyebilir miyiz diyemeyiz hala belli değil, ancak bu tehditler kesinlikle var. Bu yüzden bu sorunları çözmek için adımlar atmalıyız.”

Oberoi, bir şeyin kesin olduğunu belirtti o da Interpol’ün metaverse’ü denetlemesi için kurumun metaverse platformunda bulunması ve çeşitli bölümler ile temas kurması gerekiyor. Interpol bu yüzden 2022 Ekim ayında Yeni Delhi’deki 90. Genel Kurulu açılışında metaverse’de yerini aldı.

Interpol’ün metaverse platformu şu anda, diğer ülkelerdeki güvenlik güçleri üyelerine çevrimiçi kurslar sunuyor ve metaverse’de edinilen yetenekleri doğrudan uygulamalarına olanak tanımak için hizmet ediyor.

Daha fazla NFT haberi için: NFT Haberleri

Daha fazla GameFi haberi için: GameFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar