Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69078.8
0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3756.01
0.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.69
-1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.4
0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

iPod’un Arkasındaki İsim Tony Fadell, Ledger İle Yeni Bir Soğuk Cüzdan Tasarladı

Clock
Paylaş
iPod’un Arkasındaki İsim Tony Fadell, Ledger İle Yeni Bir Soğuk Cüzdan Tasarladı

iPod Classic modelini tasarlayan Tony Fadell, Ledger ile anlaşarak soğuk cüzdanlarının yedincisi olan Ledger Stax’ın tasarlanmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

iPod, iPhone ve Nest Thermostat’ın tasarımlarının arkasındaki isim olan Tony Fadell, kripto para cüzdanı şirketi ile anlaştığını duyurdu. Duyuru, 6 Aralık 2022 tarihinde Paris’te iki yılda bir gerçekleşen Web3 geliştirme etkinliği Ledger Op3n’da yapıldı.

728×90 muhabbit - iPod'un Arkasındaki İsim Tony Fadell, Ledger İle Yeni Bir Soğuk Cüzdan Tasarladı300x250 muhabbit - iPod'un Arkasındaki İsim Tony Fadell, Ledger İle Yeni Bir Soğuk Cüzdan Tasarladı

Yeni tasarlanan cüzdan kredi kartı boyutunda olacak ve büyük dijital ekran, dokunmatik, Bluetooth desteği, kablosuz şarj özelliği gibi özelliklere sahip olacak.

Şu ana kadar ki cüzdanlardan farklı olarak Stax, kıvrımlı bir dijital ekrana sahip olacak. Kıvrımlı kısımda kullanıcının istediğine göre sahibinin adı veya diğer cüzdan bilgileri bulunacak. Stax üzerinde ayrıca mıknatıs olacak ve kullanıcıların birden fazla benzer cihazı kullanmasına olanak sağlayacak.

Konu hakkında açıklama yapan Ledger sözcüsü şunları söyledi:

“Fadell, soğuk cüzdanı tasarlarken iki şeye dikkat etti. İlki bir tomar para ve içinde ne olduğunu gösteren bir kitap sırtı gibi bir alan. İkincisi ise bu cüzdanların nasıl istifleneceği oldu.”

İlk 3 iPhone neslin tasarımında çalışmış olan Fadell, Ledger Stax hakkında şunları söyledi:

“Tasarımda kullanıcı dostu olmalıyız. Hatta dijital varlık güvenliğini sadece meraklılarına değil, geri kalanına ulaştırmak için de kullanıcı dostu bir araç oluşturmalıydık.”

Yapılan duyuruda Ledger Stax’ın 2023 yılının ilk çeyreğinde kullanılabilir olacağı ve müşterilerin şimdiden Ledger’in resmi internet sitesinden cüzdanı ön sipariş verebileceği belirtildi. Stax, daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki BestBuy gibi seçkin perakendecilerde de satışa sunulacak.

ledger 1200x600 - iPod'un Arkasındaki İsim Tony Fadell, Ledger İle Yeni Bir Soğuk Cüzdan Tasarladı

Ledger Stax’in Satış Fiyatı Ne Olacak?

Ledger Stax yeni tasarımı ile önceki cüzdanlara göre daha yüksek bir fiyat olan 279 dolara satışa sunulacak. 2022 Nisan ayında çıkan Nano S Plus fiyatı şu anda 79 dolar civarında. Bir önceki Nano X ise 149 dolar değerinde.

Ledger’a göre, çıkacak olan cüzdan ürünü etkileşim kurmak için tasarlandı. Üründe kullanıcıların işlemleri onaylaması için büyük bir dijital ekranı olması kullanıcıların işlemleri rahatlıkla yapmasını sağlayacak. Şirketin temsilcisi konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Ledger Stax, bir şeyleri değiştirmek yerine müşterilerin istedikleri deneyimi seçmelerine olanak tanıyor.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar