Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66835.01
-0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3082.47
0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.81
-0.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570.6
-0.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

İrlanda Merkez Bankası: “Dijital Euro’nun Olup Olmayacağı Değil, Ne Zaman Ve Nasıl Olacağı Muamma”

İrlanda Merkez Bankası Başkanı, Dijital Euro tartışmaları hakkında bir açıklama yaptı.

Clock
Paylaş
İrlanda Merkez Bankası: “Dijital Euro’nun Olup Olmayacağı Değil, Ne Zaman Ve Nasıl Olacağı Muamma”

İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf, Dijital Euro’nun çıkartılıp çıkartılmayacağı tartışmalarını geçtiklerini artık ne zaman ve nasıl çıkartılacağı konusunun konuşulduğunu açıkladı.

İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf, dijital bir Euro’nun tanıtılmasının Euro Bölgesi’nin finansal mimarisinde temel bir değişime neden olacağını belirtti.

İrlanda’nın para otoritesinin başkanı, Dijital Euro’nun potansiyelini överken, kripto para birimlerinin satın alınmasını ise pul koleksiyonculuğuna benzetti.

728×90 muhabbit - İrlanda Merkez Bankası: "Dijital Euro'nun Olup Olmayacağı Değil, Ne Zaman Ve Nasıl Olacağı Muamma"300x250 muhabbit - İrlanda Merkez Bankası: "Dijital Euro'nun Olup Olmayacağı Değil, Ne Zaman Ve Nasıl Olacağı Muamma"

Olup Olmayacağı Değil, Ne Zaman Ve Nasıl Olacağı Önemli!

İrlanda Merkez Bankası Başkanı Gabriel Makhlouf, Euro Bölgesi’nin henüz bir merkez bankası dijital para birimine karar vermemiş olmasına rağmen, çıkartılmasının “çok muhtemel” olduğunu söyledi.

Makhlouf, dün (29 Temmuz 2021) Merkez Bankası’nın blog yazısında, “Bana göre, mesele nasıl ve ne zaman sorusu değil,” dedi. Makhlouf, para birimi tanımlarından düştükleri için “yararsız ve yanıltıcı bir tanımlayıcı” diyerek kripto para birimlerine karşı tavrını belirtti.

Makhlouf, bazı kripto para birimlerinin istikrar sağlayacak yanları olmadığını dile getirdi. Ancak öte yandan, bazılarının pul gibi koleksiyon parçalarını toplamayı sevdiği gibi, kripto para birimlerini de toplamayı sevdiğine dair kanıtları olduğunu ekledi. Bununla birlikte “Kârlı olabilir lakin aynı zamanda zarar verici de olabilir.” dedi.

Makhlouf stablecoin’leri de hedef aldı. Herhangi bir para birimine endekslenmiş kripto para birimlerinin, endekslenen para biriminin arkasındaki yönetim kadar istikrarlı olduğunu ifade etti.

2019 yılı Eylül ayında göreve başlayan Makhlouf, daha önce Yeni Zelanda Hazine Sekreteri olarak görev almaktaydı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar