Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61363.5
1.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3359.36
1.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.72
6.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $403.9
-0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İspanyol Yetkililer, Kripto Paralar Hakkındaki Vergi Planında Değişikliğe Gitti!

Yetkililer, vergi beyannamelerini etkin bir şekilde kontrol etmek için bilgi aramaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
İspanyol Yetkililer, Kripto Paralar Hakkındaki Vergi Planında Değişikliğe Gitti!

İspanya Hazine Bakanlığı, yakın zaman önce yaptığı bir açıklama ile kripto para varlıklarıyla ilgili çalışmanın ertelendiğini duyurdu. Bakanlık açıklamasında, kripto paralar için alınması planlanan vergileri beyan etmek için oluşturulacak yasal çerçevenin 2023 yılına kadar erteleneceğini belirtti.

Binance BannerBinance Banner

İspanyol hükümeti kripto para düzenlemesi söz konusu olduğunda oldukça fazla yol almış olsa da, vergilendirme konusunda henüz netleşen bir konu bulunmuyor. Yetkililer, bu vergi beyannamelerini etkin bir şekilde kontrol etmek için bilgi aramaya devam ediyor.

BTC Vergi
BTC Vergi

Bu nedenle de İspanyol makamı, kripto paralar ile ilgili vergilerin nasıl beyan edilmesi gerektiğine dair ayrıntıları formüle etmek için gelecek yıla kadar bekleyeceğini açıkladı. “2022 Yılı için Yıllık Vergi ve Gümrük Kontrol Planı“nda açıklanan bu yeni vergi planı, analistler tarafından oldukça olumlu karşılandı. Şimdi alınan bu karar neticesinde, ülkedeki kripto para yatırımcıları, varlıklarını ve kazançlarını beyan etmek ve ne kadar vergi ödeyeceklerini belirlemek için bir yıl daha bekleyecek.

Uluslararası Çalışma Yapılacak

Bu kapsamda düzenleyici kurum, konu hakkında araştırma yapmak üzere görevlendirdiği kişilerin, uluslararası iş birliğini güçlendirmek için uluslararası forumlara katılımlarının da sağlanacağını belirtiyor. Ancak bazı yerel kaynaklar, şu anki yasal boşluğa rağmen, İspanyol yetkililerin birkaç vergi mükellefinden 2017, 2018, 2019 ve 2020 yıllarına ait kripto paralar ile ilgili işlemlerinden vergi beyan etmelerini istediğini belirtiyor. 

Burada dikkat çeken bir detay ise genel olarak kripto paralardan vergi alacak olan hükümet, NFT’ler gibi yeni teknolojileri, vergi kapsamının dışında bırakıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar