Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67886.64
-3.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3785.56
1.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.15
-4.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.2
-4.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İsrail Hükümeti Dijital Devlet Bonosu İçin Kolları Sıvadı

İsrail Ekonomi Bakanlığı ve Tel Aviv Hisse Borsası (TASE) blockchain temelli bir dijital devlet bonosunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Clock
Paylaş
İsrail Hükümeti Dijital Devlet Bonosu İçin Kolları Sıvadı

İsrail Ekonomi Bakanlığı ve Tel Aviv Hisse Borsası (TASE) blockchain temelli bir dijital devlet bonosunu piyasaya sürmek için güçlerini birleştirdi.

TASE ve İsrail hükümeti dijital devlet bonosu için Fireblocks ve VMWare isimli iki dijital varlık altyapı şirketiyle ortaklık kurdu. Bu şirketlerin akıllı sözleşmelerin ve tokenların dijital bonoların ticaretinde rol almasının test edileceği bir platformun oluşturulmasında etkili olması bekleniyor.

728×90 muhabbit - İsrail Hükümeti Dijital Devlet Bonosu İçin Kolları Sıvadı300x250 muhabbit - İsrail Hükümeti Dijital Devlet Bonosu İçin Kolları Sıvadı

Canlı olarak test edilecek olan platformda dijital bonoların katılımcıların e-cüzdanlarına aktarılması, bonoların ödemesinin dijital para birimleriyle gerçekleştirilmesi ve bu ödemelerin hükümetin e-cüzdanına transfer edilmesi gözlemlenecek.

israil bitcoin - İsrail Hükümeti Dijital Devlet Bonosu İçin Kolları Sıvadı
İsrail Muhabbit

İsrail Ülkenin Dijital Dönüşüme Ayak Uydurmasını Hedefliyor

Hükümet ve TASE’nin amacı süreci otomatik bir akışa bırakmak, masrafı kısmak, ve devlet bonolarının ihraç süresini kısaltmak olarak dikkat çekiyor.

“Mevcut proje yeni dünyaya giriş macerası için bir başlangıç noktası. Önümüzdeki süreçte diğer geleneksel mekanizmaların da yeni teknolojik gelişmelerle güncellenmesi doğrultusunda önemli bir dönüm noktası olacak ve ilerlemelere zemin hazırlayacak.”

İsrail bölgedeki merkez bankası dijital para birimlerini (CDBC) araştıran ve ilk olarak 2017’nin sonunda bir CBDC’yi düşünen birkaç ülkeden biri konumunda yer alıyor.

Mayıs ayında, İsrail Merkez Bankası, CBDC’ler ve bunun ödemeler piyasasını, finansal ve parasal istikrarı nasıl etkileyeceği konusunda devam eden araştırmalara güçlü bir destek olduğunu belirten bir “dijital şekel” planlarını açıkladı.

İlginizi çekebilir: İsrail, Norveç ve İsveç, CBDC Araştırması İçin, Uluslararası Ödemeler Bankası İle Ortaklık Yapacak!

Yine haziran ayında Merkez Bankası, ödemelerde kullanıcı gizliliğini ve akıllı sözleşmelerin kullanımını inceleyen bir çalışma gerçekleştirdiğini ve bir CBDC ile ilk teknolojik deneyini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Ülke ayrıca dijital varlıklar etrafında düzenleyici bir çerçeve oluşturma sürecinin de içinde bulunuyor. Bu yılın mayıs ayındaki yıllık “İsrail Kripto Para Konferansı” sırasında, Oz Finance’ten Jonathan Shek, İsrail’in mali yetkililerinin dijital varlıklar için kapsamlı ve bütünsel bir düzenleyici çerçeve hazırladığını açıklamıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar