Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60074.99
2.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.21
1.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.91
0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.3
0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İsrailli Bitcoinerlerin Gözetimi Kaçınılmaz Görünüyor

İsrail Hükümeti korona virüsü bahane ederek insanları kontrol etmeye mi çalışıyor?

Clock
Paylaş
İsrailli Bitcoinerlerin Gözetimi Kaçınılmaz Görünüyor

Korona virüs salgını, 11 Eylül “ana vatan güvenliği” olduğu gibi veri takibi için ise?

İsrail hükumeti, COVID-19’un yayılmasını izlemek için sivil cep telefonu verilerini izlemek için bu hafta acil olarak bir öneriyi onayladı. İsrail parlamentosu hala bu zorunlu programın lojistiğini yıkıyor olsa da, Ynet haberleri Sağlık Bakanlığının girişimi Çarşamba günü başlattığını ve 400 kişiye korona virüse maruz kaldıklarını ve karantinada kalmaları gerektiğini bildirmeleri için mesaj attığını bildirdi.

COVID-19’un üstel büyümesi karşısında, dünyadaki hükumetler hangi araçların uygulanacağını ölçüp tartıyor. İsrail’deki acil durum önlemlerini destekleyenler baskıcı yardımın hayat kurtaracağını savunurken, eleştirmenler bu hükumet güçlerinin salgın rüzgardan sonra geri alınmayacağını söylüyorlar.

Libracamp ve Matchpool kurucu ortağı Yonatan Ben Simon “Her iki taraf da haklı,” dedi. “Neyi kontrol edemediğim konusunda endişelenmiyorum.”

Gözetim, dokuz milyonluk bu ülkede diğerlerine göre daha yaygındır, bu yüzden birçok İsrailli hükumet müdahalesine kuşkuyla baksalar bile paniğe kapılmamaktadır. Acil korona virüs önlemleri için  Ben Simon, “Başka şeyler için tekrar yapacaklar,” dedi.

İsrail bitcoin (BTC) topluluğunun bu habere tepkisi, katılımcıları kadar çeşitlidir. Bazıları bu önlemlerin İsrail demokrasisi için bir tehdit olduğunu öne sürerken, diğerleri gözetim araçları oluşturmak için hükumetler birlikte çalışıyor.

Blockchain danışmanı Maya Zehavi, “Hükumete duyulan güvenin, bildiğimiz gibi 80 yıllık demokrasiyi yok edebilecek bir güç yakalamasında paramparça olduğunu görüyoruz” dedi.

Tel Aviv Bitcoin Büyük elçiliği gönüllüsü Sarah Wiesner de bu acil durum önlemleri konusunda endişeli. “Bunu daha önce yapabileceğini tahmin ettim. Şok edici değil. Ancak yasal olarak bu erişimi kolaylaştırmak korkutucu ve [anti-yüz tanıma] maskesi takmanızı ve cep telefonu olmadan dolaşmanızı istiyor ”dedi.

Virüsün yayılmasına ilgili yanıtlar verildiğinde, bu krizin diğer değişiklikleri harekete geçireceğine inanmak için bir neden var. Örneğin, İsrail’in ulaştırma bakanlığı Tel Aviv’de halihazırda mevcut olan bir politika olan çoğu toplu taşımada nakit kullanımını yasaklıyor. Bunun yerine, insanlar kamu ofislerinde yükleme yapılan kimlik kartlarını kullanıyor. Wiesner, müdahalelerin de bu şekilde takip edilip edilmediğinden emin değil, ancak genellikle çok kapsamlı gözetiminin normalleşmesinden endişe duyuyor.

İsrail hükumetinden “Bilgi toplama şansını kaçırmıyorlar” dedi. “Otobüslerdeki nakit yasağının korona virüs ile bir ilgisi yok. Ancak programı İsrail’in geri kalanına daha hızlı itmeye karar verdiler. ”

728×90 muhabbit - İsrailli Bitcoinerlerin Gözetimi Kaçınılmaz Görünüyor300x250 muhabbit - İsrailli Bitcoinerlerin Gözetimi Kaçınılmaz Görünüyor
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar