BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

İşte Karşınızda Bitcoin’in Üstün Olduğu 5 Ulusal Para Birimi!

Bitcoin, ulusal para birimlerine göre çok iyi performans göstermekte.

Yayın:

-

Para

Kimliği belli olmayan bir analistten gelen veriler, 2020’nin başından bu yana Bitcoin’in performansını küresel para birimleri ile karşılaştırdı.

Veriler, BTC’nin dünyanın başlıca para birimleri karşısında %50 ila %128 arasında bir artış gösterdiğini işaret ediyor.

Analist sözlerine şöyle devam etti:

Sene başından beri, Bitcoin fiyatı AB’de %57’ye kadar değerlendi. Arjantin, Türkiye, Brezilya, Rusya gibi ülkelerde ise %100’ü aşkın bir değer kazandı.

Bitcoin, genellikle yüksek enflasyon oranları ile devalüe eden para birimlerine karşı önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. Örneğin, Arjantin pesosu 2019’da %53.9 devalüasyon ile son 30 yılın en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda.

Brezilya reali ve Arjantin pezosu karşısında Bitcoin, sırasıyla %128 ve %103 artış gösterdi. Dijital para birimi ayrıca ABD doları ve euro gibi rezerv para birimlerine karşı sırasıyla %66 ve %57 artış gösterdi.

Venezuela bolivarı, kontrolsüz hiper enflasyonun ortasında Bitcoin’e karşı güçlü bir düşüş yaşadı. Latin Amerika’daki bir çok ekonominin istikrarsızlığı, Venezuela ve Arjantin’deki eşler arası Bitcoin işlemleri ile birlikte sık sık yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine neden olmakta.

Bitcoin Enflasyona Karşı Bir Önlem mi?

2020’nin başından bu yana, milyarder Paul Tudor-Jones gibi önde gelen Wall Street yatırımcıları, Bitcoin’i enflasyona karşı potansiyel bir koruma aracı olarak tanımladı. ABD’de milyar dolarlık halka açık bir firma olan MicroStrategy yakın zamanda birincil hazine varlığı olarak 250 milyon $ değerinde Bitcoin satın aldı.

Bitcoin’in yıllardır tüm küresel para birimlerine karşı gösterdiği güçlü performans, BTC’nin bir değer deposu olarak evrim geçirdiği argümanını güçlendirebilir.

Bitcoin fiyatının Mart 2020’de diğer emtialara göre daha fazla değer kaybettiğini belirtmek gerekiyor. Bitcoin o aylarda %65 değer kaybederek 3.590 $’a kadar düşmüştü.

Buna rağmen, Bitcoin güçlü bir şekilde toparlandı ve 12.400 $’a kadar yükseldi. Kimliği belirsiz analist konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin, bu yılın başında herhangi bir emtiaya göre çok sert bir düşüş yaşadı. Çok az varlık bu kaybı telafi edebilirdi. Bu arada Bitcoin, Şubat ortasından itibaren tüm para birimlerine göre yükseliş kaydetti.

Bitcoin Fiyatı Ekonomik Belirsizliklerden Yararlanabilir

BTC’nin pozitif fiyat trendine ve rezerv para birimlerine karşı güçlü performansına dayanarak, stratejistler Bitcoin’in mevcut ekonomik belirsizlik ortamında gelişeceğine inanıyor.

Bazı analistler ise, Bitcoin’in önemli ölçüde değer kazanması yerine, küresel para birimlerinin değerinin BTC ve altın gibi diğer varlıklara karşı düştüğünü iddia etmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Açık Kaynak Bitcoin Geliştiricilerine Müjde!

Sadece açık kaynak Bitcoin geliştiricilerini fonlamak amacıyla yeni bir organizasyon kuruldu. Square, Gemini, Kraken desteğini kapan Brink!

Yayın:

-

brink bitcoin geliştiricisi fonlama

Yılların deneyimiyle kripto para dünyasına nam salmış açık kaynak Bitcoin geliştiricisi John Newbery, Bitcoin’in açık kaynak geliştirici topluluğuna fon sağlamak amacıyla bağımsız bir kuruluş kurdu.

Bugün (24.11.2020) John Newbery ve Bitcoin Optech ortağı Mike Schmidt, küresel kripto para birimini yönlendiren ve çalışmasını sağlayan kilit bir bileşen gözüyle baktıkları Brink’i kurduklarını açıkladı. Brink, Bitcoin projeleri üzerine çalışan açık kaynak geliştiricilere fon sağlamanın yanı sıra Bitcoin üzerine çalışmaya yeni başlayan geliştiricilere kendilerini tanıtmalarını ve kaynaşmalarını sağlayan bir arkadaş grubu mentorluk programı sağlamayı planlıyor.

Kurucular sadece Bitcoin’in geliştirilmesi üzerine kurulu olan Brink’in sektörde özel bir yere sahip olmasını bekliyor. Zaten arkasındaki isimler de ileride özel bir yere sahip olacağının da bir göstergesi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Finansmanları Göz Dolduruyor!

Brink’in finansman listesi ise göz dolduruyor! Pfeffer Capital’in kurucusu John Pfeffer ve Silikon Vadisi’nin ünlü ismi Wences Casares organizasyon finansmanını üstleniyor. Bitcoin geliştiricilerini destekleyen fonuyla geliştiriciler arasında iyi bilinen kâr amacı gitmeyen İnsan Hakları Vakfı (The Human Rights Foundation), Jack Dorsey’in Square’i, kripto para borsası Gemini ve Bitcoin borsası Kraken ilk iki bursiyeri finanse ediyor.

Peki Nasıl Olacak?

Kurucuların yaptığı açıklamanın ardından Brink’in finansman modeli de açıklandı. Fonlarla Bitcoin gelişimini besleme üzerine kurulu bir modellemesi olan Brink, biraz da deneysel bir çalışma olacak. Çünkü Chaincode ve Square Crypto gibi organizasyonlar, geliştiricilere dağıtılacak olan hibeleri doğrudan kendi merkezi fon havuzlarından gönderecek.

Bununla birlikte Bitcoin’in gelişimini desteklemek isteyen ama direkt olarak hangi geliştiriciyi beslemesi gerektiğini bilmeyen kurum ve kuruluşlar direkt olarak bu geliştiricileri inceleyip mentorluktan geçirmiş olan Brink’e fonlama yapabilecek.

Sadece kurum ve kuruluşlar değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hayırsever 501 (c) (3) atamasına başvuran ilk Bitcoin kuruluşu olan Brink, vergi mükelleflerinin vergiden muaf bağışlar yapmalarını sağlıyor. Böylece halktan direkt olarak bağış alan, yalnızca Bitcoin geliştirmeye odaklı tek kuruluş olma unvanını taşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

2017’de Bitcoin Fiyatı Hangi Borsada Kaçı Gördü?

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin fiyatı 2017 zirvesine yaklaşmaya devam ederken sizler için 2017 zirvesinde Bitcoin’in önde gelen borsalarda hangi fiyatlara ulaştığı ile ilgili bir içerik hazırlamak istedik.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Bu borsalar arasında Bitcoin’in en yüksek fiyatını gördüğü borsa Gemini olarak öne çıkmakta.

19,999 $’lık zirve ile 20,000 $’dan sadece 1 $ uzakta olan Bitcoin, farklı borsalarda farklı fiyatlar ile zirvesini görmüş durumda. Coinbase ve Bitfinex üzerinde 19,891 $ ile zirvesini göre Bitcoin, birçok analist tarafından bu zirve fiyat ile değerlendirilmekte.

Huobi tarafında 19,875 $’a kadar yükselmeyi başaran Bitcoin, OKEx’te 19,821 $ ile zirveyi gördü.

19800 $’ın Altındaki Borsalar

Binance ise 19,798 $’lık fiyat ile 19,800 $’ın altında seyrediyor. Bitstamp ve Kraken tarafında ise en düşük zirveler öne çıkıyor.

Kraken üzerinde görülen en yüksek değer ise 19,660 $.

Farklılığın Sebebi Ne?

Borsalardaki anlık likiditenin farklılığı ve arz-talep ilişkisi doğrultusunda son fiyat değişiklik gösterebiliyor. Özellikle 2017 Aralık’taki hareketlilik ile birlikte borsalar arasında yaklaşık 300 $’lık farklılık oluşmuş görünüyor.

Sizce Bitcoin önümüzdeki günlerde yeni zirvesini test edecek mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.