Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69654.29
0.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3746.49
4.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.7
5.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612
3.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İşte Karşınızda Bitcoin’in Üstün Olduğu 5 Ulusal Para Birimi!

Bitcoin, ulusal para birimlerine göre çok iyi performans göstermekte.

Clock
Paylaş
İşte Karşınızda Bitcoin’in Üstün Olduğu 5 Ulusal Para Birimi!

Kimliği belli olmayan bir analistten gelen veriler, 2020’nin başından bu yana Bitcoin’in performansını küresel para birimleri ile karşılaştırdı.

Veriler, BTC’nin dünyanın başlıca para birimleri karşısında %50 ila %128 arasında bir artış gösterdiğini işaret ediyor.

728×90 muhabbit - İşte Karşınızda Bitcoin'in Üstün Olduğu 5 Ulusal Para Birimi!300x250 muhabbit - İşte Karşınızda Bitcoin'in Üstün Olduğu 5 Ulusal Para Birimi!

Analist sözlerine şöyle devam etti:

Sene başından beri, Bitcoin fiyatı AB’de %57’ye kadar değerlendi. Arjantin, Türkiye, Brezilya, Rusya gibi ülkelerde ise %100’ü aşkın bir değer kazandı.

Bitcoin, genellikle yüksek enflasyon oranları ile devalüe eden para birimlerine karşı önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. Örneğin, Arjantin pesosu 2019’da %53.9 devalüasyon ile son 30 yılın en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda.

Brezilya reali ve Arjantin pezosu karşısında Bitcoin, sırasıyla %128 ve %103 artış gösterdi. Dijital para birimi ayrıca ABD doları ve euro gibi rezerv para birimlerine karşı sırasıyla %66 ve %57 artış gösterdi.

Venezuela bolivarı, kontrolsüz hiper enflasyonun ortasında Bitcoin’e karşı güçlü bir düşüş yaşadı. Latin Amerika’daki bir çok ekonominin istikrarsızlığı, Venezuela ve Arjantin’deki eşler arası Bitcoin işlemleri ile birlikte sık sık yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine neden olmakta.

Bitcoin Enflasyona Karşı Bir Önlem mi?

2020’nin başından bu yana, milyarder Paul Tudor-Jones gibi önde gelen Wall Street yatırımcıları, Bitcoin’i enflasyona karşı potansiyel bir koruma aracı olarak tanımladı. ABD’de milyar dolarlık halka açık bir firma olan MicroStrategy yakın zamanda birincil hazine varlığı olarak 250 milyon $ değerinde Bitcoin satın aldı.

Bitcoin’in yıllardır tüm küresel para birimlerine karşı gösterdiği güçlü performans, BTC’nin bir değer deposu olarak evrim geçirdiği argümanını güçlendirebilir.

Bitcoin fiyatının Mart 2020’de diğer emtialara göre daha fazla değer kaybettiğini belirtmek gerekiyor. Bitcoin o aylarda %65 değer kaybederek 3.590 $’a kadar düşmüştü.

Buna rağmen, Bitcoin güçlü bir şekilde toparlandı ve 12.400 $’a kadar yükseldi. Kimliği belirsiz analist konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin, bu yılın başında herhangi bir emtiaya göre çok sert bir düşüş yaşadı. Çok az varlık bu kaybı telafi edebilirdi. Bu arada Bitcoin, Şubat ortasından itibaren tüm para birimlerine göre yükseliş kaydetti.

Bitcoin Fiyatı Ekonomik Belirsizliklerden Yararlanabilir

BTC’nin pozitif fiyat trendine ve rezerv para birimlerine karşı güçlü performansına dayanarak, stratejistler Bitcoin’in mevcut ekonomik belirsizlik ortamında gelişeceğine inanıyor.

Bazı analistler ise, Bitcoin’in önemli ölçüde değer kazanması yerine, küresel para birimlerinin değerinin BTC ve altın gibi diğer varlıklara karşı düştüğünü iddia etmekte.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar