Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65219.99
0.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3574.6
1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.29
1.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.9
1.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İsviçre Bankası UBS, Kripto Paralara Yatırım Yapmanın Alternatif Yollarını Önerdi!

İsviçre’nin en büyük bankası UBS, doğrudan kripto paralara yatırım yapmak yerine daha az riskle farklı yatırım stratejileri önerdi.

Clock
Paylaş
İsviçre Bankası UBS, Kripto Paralara Yatırım Yapmanın Alternatif Yollarını Önerdi!

UBS bankası, geçen hafta kripto para birimlerini doğrudan satın almak yerine, alternatif yatırımlarla riskleri azaltılabileceğini açıkladı ve bu konu hakkında bir araştırma notu paylaştı.

UBS Baş Yatırım Sorumlusu Mark Haefele kripto paralarla alakalı şunları söyledi:

728×90 muhabbit - İsviçre Bankası UBS, Kripto Paralara Yatırım Yapmanın Alternatif Yollarını Önerdi!300x250 muhabbit - İsviçre Bankası UBS, Kripto Paralara Yatırım Yapmanın Alternatif Yollarını Önerdi!

Kripto paralara doğrudan satın almanın riskli olduğunu düşünüyorum. Çünkü fiyatlar çok çabuk değişiyor. Bitcoin’in geçen yıl kasım ayında fiyat olarak zirve yaptı. Zirve yaptıktan sonraki fiyat hareketleri çok sertti. Bu hareketler, normal bir varlık sınıfının özelliklerini taşımadığını gösteriyor.

UBS raporuna göre; ilk olarak yatırımcının portföyüne çeşitlilik sağlaması gerekiyor. Bununla birlikte enflasyona karşı korunmak için kripto paraları yatırım yapmak giderek zorlaşıyor.

UBS 1067x600 - İsviçre Bankası UBS, Kripto Paralara Yatırım Yapmanın Alternatif Yollarını Önerdi!
UBS

UBS analistlerine göre; kripto paraları doğrudan satın almak çok iyi bir fikir değil çünkü fiyat manipülasyonu gün geçtikçe artıyor. Analistler, dijital varlıkların kullandığı teknolojinin aslında yatırımcılar için bir şey ifade etmediğini vurguladı.

UBS: Dağıtık Defter Teknolojisi Kullanan Şirketlere Yatırım Yapılabilir!

UBS analistleri, Bitcoin veya farklı kripto paraları direkt olarak satın almak riskli çünkü kripto paralara ülkeler tarafından yeni düzenlemeler getiriliyor. Analistler, kripto paralara yatırım yapmak isteyen ancak bu fiyat oynaklığından minimum derecede etkilenmek isteyen yatırımcılar, dağıtık defter teknoloji kullanan ve kripto paralara gerekli altyapıları sağlayan şirketlere yatırım yapmanın daha mantıklı olduğunu söyledi.

UBS analistleri sözlerine şu şekilde devam etti:

Dağıtık defter teknolojisi uygulamalarının büyümesi, uygulamaya özel entegre devreler (ASIC’ler), uygulama işlemcileri ve grafik işlemcileri (GPU’lar) dahil olmak üzere ağdaki etkinlikleri doğrulamak için daha fazla donanıma ihtiyaç duyacaktır. Bunun yanında kripto para ekosistemi için genel altyapının oluşturulmasına yardımcı olan şirketler ise yazılım, veri ve bilişim sektöründe bulunuyor.

UBS analistlerine göre; dağıtık defter teknoloji tabanlı uygulamaları benimseyebilen platformların yatırım açısından potansiyelleri var.

Önümüzdeki 5-10 yıl içinde teknoloji giderek daha fazla kullanılacak. Yeni ürünler ve teknolojinin gelişimiyle beraber düşük fiyatlarla ve tasarrufla sağlanan iş verimliliğinde artışlar olacağını düşünüyoruz.

Bu şirketler; internet, fintech, yazılım, bilişim, tüketici hizmetleri ve sigorta gibi farklı sektörleri kapsıyor. Ödemeler için; ticaret finansmanı, saklama, tedarik zinciri yönetimi, otomasyon ve danışmanlık gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunmak için dijital varlık teknolojisini kullanabilirler.

Ocak ayında UBS, Fed’in faiz artırımları ve düzenleme beklentileriyle beraber kripto paralar için bir ayı sezonu yaşanabileceğinden bahsetti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar