Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63713.99
3.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3489.89
2.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.61
-1.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.2
1.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Zermatt’ta Bitcoin İle Vergi Ödenebilecek!

İsviçre’de 5.400 nüfusa sahip bir kayak merkezi olan Zermatt, Bloomberg’ de çıkan habere göre kripto para birimi bitcoin’in artık vergi ve diğer hükümet hizmetlerini ödemek için kullanılabileceğine karar verdi.

Clock
Paylaş
Zermatt’ta Bitcoin İle Vergi Ödenebilecek!

İsviçre’ de 5.400 nüfusa sahip bir kayak merkezi olan Zermatt, Bloomberg’ de çıkan habere göre kripto para birimi Bitcoin’in artık vergi ve diğer hükümet hizmetlerini ödemek için kullanılabileceğine karar verdi.

Zermatt Belediye Başkanı Romy Biner-Hauser, şehir sakinlerinin artık Bitcoin kullanarak çeşitli geleneksel hükümet hizmetleri için ödeme yapabileceğini doğruladı. Aracı kurum Bitcoin Suisse, popüler dijital para birimi Bitcoin’ i İsviçre frangına dönüştüren bir tablet bilgisayar aracılığıyla ödemeleri kabul ediyor ve daha sonra fonları şehir yönetimine aktarıyor.

Biner-Hauser, Zermatt’ın Bitcoin kabul etme planının, 2016 yılında Bitcoin kabul etmeye başlayan “kripto vadi” olarak da bilinen Zug kantonu (İsviçre’de konfederasyonu oluşturan devletlerden her biri) adlı başka bir İsviçre kantonunu izleyerek oluştuğunu açıkladı. Biner-Hauser, kaç tane Bitcoin işleminin gerçekleştiğini merak ettiğini de sözlerine ekledi.

Binance BannerBinance Banner

Herkes kripto para birimleri ve blockchainler hakkında konuşuyor ve buna rağmen hala bu piyasada değilseniz, bu çok da akıllıca değil.

Mayor of Zermatt,Biner-Hauser

Bitcoin’ in Yasadışı İşler İçin Kullanılması Yaygınlaştı

Bitcoin daha yaygın hale geldikçe, geleneksel olmayan para biriminin yasadışı işler için kullanılmasıyla ilgili endişeler devam etmektedir.New York Times bu hafta Bitcoin fiyatlarının ve ticaretinin daha düşük olduğunu, ancak yasadışı kripto para biriminin kullanımının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu bildirdi.

Bitcoin ayrıca fidye yazılımı siber saldırılarındaki son artışın kritik bir parçası olmuştur. Bir blockchain analitik şirketi ve hükümet danışmanı olan Chainanalysis, “dark web” de uyuşturucu satışlarının özellikle yüksek olduğunu belirtti. Chainanalysis ,Ocak 2019 ile Mart 2019 arasında yüzde 60 yükseldiğini ve toplamda 601 milyon dolara yükseldiğini söyledi.
Chainanalysis, tüm Bitcoin işlemlerinin yüzde biri suç niteliği taşıdığını ve 2018’den bu yana bu oranın neredeyse iki katına çıktığını da belirtti. Chainanalysis ‘in yeni Kripto Suç Raporu, suç faaliyetlerinin fiyat dalgalanmalarını nasıl abzorbe ettiği hakkında ayrıntılı bilgi sunmaktadır. Bununla birlikte, fidye yazılımı, vergi kaçakçılığı ve kara para aklama verileri, ilgili verilerin izlenmesindeki zorluk nedeniyle daha az göz ardı edilmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar