Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69138.95
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3760.05
0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.76
-1.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.7
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İsviçre’nin Finans Devi, DeFi Desteğini Artırıyor!

Dev banka, DeFi alanına yaptığı desteği artırıyor.

Clock
Paylaş
İsviçre’nin Finans Devi, DeFi Desteğini Artırıyor!

Kurumsal yatırımcıların kripto para ve özellikle DeFi alanındaki yeni fırsatlara yönelmesi ile birlikte birçok dev kuruluş bu alanda yaptıkları stratejilerde yeniliğe gitmeye başladı. Bu kapsamda da, merkezi olmayan finansla ilgili sürekli yapılan yeni girişim ve hizmet ile DeFi önemli bir alan olarak dikkat çekmeye başladı.

728×90 muhabbit - İsviçre'nin Finans Devi, DeFi Desteğini Artırıyor!300x250 muhabbit - İsviçre'nin Finans Devi, DeFi Desteğini Artırıyor!

Buna örnek olarak, İsviçre merkezli dijital varlık odaklı dev banka SEBA, önde gelen DeFi kredi protokolü Aave’nin arkasındaki ekip tarafından geliştirilen platform olan Arc’yi radarına aldı.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Yakın zaman önce yayımlanan duyuruya göre, SEBA’nın kurumsal müşterilerinin Aave Arc ile birlikte, düzenleyici yükümlülüklere uyularak aynı zamanda da DeFi getirilerine erişmeleri için büyük bir fırsat elde edecekleri belirtiliyor. Ayrıca SEBA’nın da TVL’deki büyümeyi hızlandıran kurumsal likiditelerle Aave topluluğuna doğrudan fayda sağlayacağı belirtiliyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan SEBA bank yetkilisi şu ifadelere yer verdi:

“Dijital varlık bankası olarak SEBA, yatırımcılara Aave Arc’ta yeni likiditeler arasında köprü kurmak üzere yardımcı olacak. Ayrıca tamamen düzenlenmiş platform oluşturmak için ideal bir konumda yer alacak.”

Bankanın son dönemlerde Aave gibi DeFi likidite protokollerine erişmek için artan kurumsal talep ile karşılaştığı ve bunun üzerine aksiyon alındığı dile getirildi.

İlginizi çekebilir: Aave Nedir?

Ünlü banka tarafından yayımlanan bu duyuru, şirketin DeFi alanında attığı adımlar arasında en sonuncusu oldu. Hatırlanacağı üzere SEBA, kısa süre önce de DeFi tokenlarına destek vereceğini açıklamıştı. Hatta İsviçre bankası, 3 Mayıs tarihinde yaptığı bir açıklama ile Uniswap (UNI), Synthetix (SNX) ve Yearn Finance (YFI)’tan oluşan üç ademi merkeziyetçi finans (DeFi) tokenına destek eklediğini duyurdu.  

SEBA Bank Hakkında

Dijital ve geleneksel varlıklar arasında sorunsuz, güvenli ve kullanımı kolay bir köprü sağlayan FINMA lisanslı bir İsviçre Bankasıdır. Banka ayrıca yatırımcılar için geleneksel yatırım araçlarının yanı sıra Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar lumens, Bitcoin Cash ve USDC gibi kripto paralara da destek vermektedir.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar