Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64200
-1.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506
-0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.32
-1.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.4
-0.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İsviçre’nin Güneyinde Bulunan Lugano Şehrinin Sakinleri, Vergilerini Tether (USDT) ile Ödeyebilecek!

Lugano şehri sakinleri kripto paralarla; vergileri, park cezalarını, kamu hizmetlerini ve eğitim ücretlerini ödeyebilecekler.

Clock
Paylaş
İsviçre’nin Güneyinde Bulunan Lugano Şehrinin Sakinleri, Vergilerini Tether (USDT) ile Ödeyebilecek!

İsviçre’nin güneyinde bulunan Lugano şehri, birçok yerel işletmelere yapılan ödemelerde Tether’i (USDT) bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı.

3 Mart 2022 Perşembe günü şehrin Plan B etkinliğinde konuşan Tether Baş Teknik Sorumlusu Paolo Ardoino, Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve LVGA‘nın benimsenmesini teşvik etmek için Lugano yetkilileriyle birlikte çalıştıklarını ve 3 milyon İsviçre frangı değerinde bir fon oluşturduklarını söyledi.

728×90 muhabbit - İsviçre'nin Güneyinde Bulunan Lugano Şehrinin Sakinleri, Vergilerini Tether (USDT) ile Ödeyebilecek!300x250 muhabbit - İsviçre'nin Güneyinde Bulunan Lugano Şehrinin Sakinleri, Vergilerini Tether (USDT) ile Ödeyebilecek!

İlginizi Çekebilir: Tether (USDT) Nedir?

İsmini muhtemelen ilk defa duyacağınız LVGA token ise şehir genelinde dükkanlar ve işletmeler için kullanılan bir token olarak öne çıkıyor. Ardoino, bu adımla birlikte Lugano şehrinin Avrupa’da büyük bir blok zinciri merkezi haline getirmeyi amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir: Paolo Ardoino Kimdir?

Paolo Ardoino Kimdir - İsviçre'nin Güneyinde Bulunan Lugano Şehrinin Sakinleri, Vergilerini Tether (USDT) ile Ödeyebilecek!
Paolo Ardoino Kimdir?

Ardoino konu hakkında şunları söyledi:

Ortaya koyduğum bu yeni proje ile birlikte, kripto para birimlerinin Lugano şehrinde gerçekten işe yarayabileceğini göstermek istiyoruz.

Proje sayesinde Lugano sakinleri, vergilerini kripto para kullanarak ödeyebilecek. Sadece vergilerin ödenmesini hedef almayan proje; park biletlerini, kamu hizmetlerini ve öğrenciler için eğitim ücretlerini ödemeye kadar genişletmeyi planlıyor.

Bölgedeki 200’den fazla mağaza ve işletmenin de kripto para ödemelerini kabul etmesi bekleniyor.

El Salvador ve Birçok Ülke Şehre Umut Veriyor!

Ardoino, El Salvador milletvekillerinin kripto para birimlerinin benimsenmesi için yaptığı çalışmaları gösterdi. Eylül 2021’de ülkenin Bitcoin Yasası yürürlüğe girdi. Tüm El Salvador vatandaşları, BTC’yi yasal para birimi olarak kullanmaya başladı. Ödemelerini ister BTC ister USD ile yapan halk, maaşını da BTC ile alabildi.

BTC’deki fiyat değişimi insanları korkutsa da gerek BTC ATM’leri gerek ülkenin kendi kripto para cüzdanı olan Chivo ile çalışanlar BTC’lerini hızlı bir şekilde USD’ye dönüştürebildi.

Ortaklığın bir parçası olarak Tether, bölgedeki blok zinciri tabanlı girişimlerin finanse edilmesine yardımcı olmak 100 milyon İsviçre frangı değerinde bir fon oluşturacağını söyledi.

Son olarak Polygon, stablecoinler için bir altyapı oluşturulmasında Lugona şehrine yardım edecek.

İlginizi Çekebilir: Stablecoin Nedir?

Yaklaşık 63.000 kişilik nüfusa sahip olan Lugano, İsviçre’nin en büyük 8’inci şehri olarak öne çıkıyor. Lugano, 2022 Ekim ayında Bitcoin World Forum konferansına ev sahipliği yapacak.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar