Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65679.91
-1.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3524.62
-0.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.69
-4.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.5
-1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İtalyan Ödeme Devi Nexi, Dijital Euro Projesine Dahil Oldu!

Nexi CEO’su Paolo Bertoluzzo, İtalyan ödeme firmasının Avrupa Merkez Bankası’nın önerdiği dijital para biriminin “tasarımına katkıda bulunduğunu” söyledi.

Clock
Paylaş
İtalyan Ödeme Devi Nexi, Dijital Euro Projesine Dahil Oldu!

Avrupa’nın önde gelen ödeme şirketlerinden Nexi’nin, Avrupa Merkez Bankası’na (ECB) dijital euro projesiyle ilgili tavsiyelerde bulunduğu bildiriliyor. Açıklama, Amsterdam’daki Money 20/20 fintech konferansında merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) ve kripto para birimlerinin geleceği hakkında da görüş bildiren Nexi’nin CEO’su Paolo Bertoluzzo tarafından yapıldı.

728×90 muhabbit - İtalyan Ödeme Devi Nexi, Dijital Euro Projesine Dahil Oldu!300x250 muhabbit - İtalyan Ödeme Devi Nexi, Dijital Euro Projesine Dahil Oldu!

CEO Paolo Bertoluzzo Money 20/20 konferansında yaptığı görüşme sırasında şu ifadelere yer verdi:

“Avrupa Merkez Bankası ile ilişki kuruyoruz ve dijital ödemelerin evriminde olumlu bir güç olabileceğine inandığımız için gelecekteki dijital euronun tasarımına katkıda bulunuyoruz.”

Ödeme hizmetleri Nexi, elde edilen verilere göre her yıl 41,3 milyon ödeme kartını ve 2,7 milyar işlemi yöneten diğer bankalar için ödeme hizmetleri sunuyor. Nexi ayrıca yatırımcılar ve dijital bankacılık grupları için hizmetler de sunmaktadır. 

Nexi’nin pozisyonu, merkez bankası dijital para birimlerinin, ödemelerin geleceği için istikrarlı paralarla aynı seviyede çok önemli olabileceği yönünde. Bu araçlarla ilgili önemli olan, yatırımcıların ve kullanıcıların her türlü ödemeyi yaparken ihtiyaç duydukları istikrarı sunmalarıdır. Bertoluzzo, kripto para birimlerini aynı ışıkta görmüyor. Nexi’nin CEO’su, kripto para birimlerini ticaret araçları olarak faydalı kılan oynaklığın, ödemelerde kullanılabilirliğini olumsuz etkileyen aynı unsur olduğuna inanıyor. 

“Kripto paralar açıkça bir varlık sınıfıdırlar. Ancak Silikon Vadisi’ndeki birinden gelen son açıklamaya göre günlük olarak aşağı yukarı dalgalanıyorlar.”

Bilindiği üzere AB, renminbi’nin dijital bir temsili olan CBDC projesinde halihazırda oldukça gelişmiş olan Çin gibi ülkeleri yakalamaya çalışıyor. ECB başkanı Christine Lagarde’a göre, dijital euro ECB tarafından yeni incelenmeye başlıyor. Bu araştırma aşaması iki yıl sürebilir ve CBDC’nin gelişimi hemen ardından başlayabilir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar