Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69177.36
0.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3762.07
0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.81
-1.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.8
0.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Jack Dorsey ‘Block’ İçin İş İlanı Verdi!

Dorsey’in iş ilanında yeni ekiple birlikte Bitcoin planları ve hedefleri yer alıyor.

Clock
Paylaş
Jack Dorsey ‘Block’ İçin İş İlanı Verdi!

Sıkı bir Bitcoin maksimalisti olarak tanınan Jack Dorsey, şirketi Block (eski adı Square) için LinkedIn’de iş ilanı verdi ve Bitcoin ile ilgili gelecek planlarından bahsetti.

Dorsey, kurulan yeni ekiple beraber “gelecek nesil madencilik ASIC cihazını” geliştirmeyi ve sonraki 100 milyon Bitcoin (BTC) kullanıcısı için bir donanım cüzdanı yapmayı hedefliyor.

728×90 muhabbit - Jack Dorsey 'Block' İçin İş İlanı Verdi!300x250 muhabbit - Jack Dorsey 'Block' İçin İş İlanı Verdi!

Jack Dorsey, İş Geliştirme Ekibinden Neler Bekliyor?

İş ilanında istenilen özelliklere gelirsek, öncelikle özel dijital tasarım lideri rolü için seçilecek olan adayın, “ASIC cihazı ve prototipinin silikon doğrulamasına” yardımcı olması bekleniyor. ASIC, bildiğiniz gibi Bitcoin madenciliği yapılan küçük bir cihazdır ve özellikle Bitcoin ağ güvenliği için en iyi seçenek olarak tercih edilir. Bu yeni iş ilanı ile Block şirketinin Bitcoin madenciliğine yönelik daha geliştirilmiş ASIC’ler üretmeyi amaçladığını anlayabiliriz.

İşe almak istedikleri diğer rol ise, geliştirilecek olan Bitcoin donanım cüzdanının küresel olarak benimsenmesini sağlama ve lojistik liderliği için düşünülüyor. Bitcoin cüzdanının; küresel bir kitleye hitap eden, kullanımı kolay, güvenilir ve kendi kendine koruma sağlayan bir donanım cüzdanı olması için çalışmalar yürütülüyor. Block, bu donanım cüzdanlarını 100’den fazla ülkeye dağıtmayı hedeflediği için, Jack Dorsey çalışmaların titizlikle yapılmasını önemsiyor.

Jack Dorsey, Bitcoin Planlarından 2021’de Bahsetmişti

Jack Dorsey aslında bu planlarının sinyalini 2021’de attığı tweet ve röportajlarda vermişti. Bir tweetinde konu ile ilgili şu sözleri kullanmıştı:

Square (Block), dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor

Yine 2021 Temmuz’da Square, bir ‘assisted custody’ özellikli Bitcoin (BTC) donanım cüzdanı geliştirdiğini iddia etmişti. Tüm bu açıklamalar, şimdi son iş ilanıyla beraber bir araya geldiğinde Dorsey’in planlarını sırasıyla devreye soktuğu görülüyor.

Block şirketler grubunu; Square, CashApp, Spiral, Tidal ve TBD54566975 olarak yeniden hatırlayalım. Bu holding dahilindeki her şirket, Bitcoin’in benimsenmesini ve ekonomik güçlenmesini sağlamak ve ilerletmeye çalışıyor.

Jack Dorsey, Web 3.0 Eleştileri ve Engeller!

Jack Dorsey Twitter CEO’su olarak görevinden ayrıldıktan sonra web3 teknolojisine karşı açık sözlü ve eleştirel bir yaklaşım sergiledi. Bu arada Bitcoin’e olan desteğini de sık sık dile getirdi. Geçtiğimiz haftalarda paylaştığı bir tweette web3 gelişimi hakkındaki düşüncelerini yazmıştı. VC (risk sermayesi şirketleri) ve LP’nin (limited ortaklıklar) yaptıkları yatırımlar ile web3’e sahip olmaması gerektiğini ve web3’ün merkeziyetli olmaması gerektiğini ifade etmişti.

Jack Dorsey’in bu imasından sonra kripto para dünyasındaki önemli isimler Twitter’da Dorsey’i takipten çıkarmıştı. Bu isimler: Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Gemini’nin kurucusu Tyler Winklevoss. Ayrıca a16z kurucu ortağı Marc Andreessen, Jack Dorsey’i engelledi.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar