Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66700.05
-0.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3497
0.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.17
-3.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.5
-0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Jack Dorsey, MicroStrategy’nin ‘Şirketler İçin Bitcoin’ Konferansında Konuştu!

Bitcoin, internetin yerel para birimi olma gücüne sahip!

Clock
Paylaş
Jack Dorsey, MicroStrategy’nin ‘Şirketler İçin Bitcoin’ Konferansında Konuştu!

Dün (01.02.2022) Michael Saylor ve Jack Dorsey, MicroStrategy’nin World 2022 adlı yıllık konferansında çevrim içi olarak bir araya geldiler ve şirketler için Bitcoin’i tartıştılar.

Block‘un CEO’su Jack Dorsey, çevrim içi düzenlenen Bitcoin for Corporations konferasında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile beraber Bitcoin’in kişiler ve şirketler açısından gelecekteki faydalarından bahsetti. Dorsey, toplumun Bitcoin’i benimsediğinde bu durumdan nasıl yararlanabileceğine yönelik bazı örnekler verdi.

728×90 muhabbit - Jack Dorsey, MicroStrategy'nin 'Şirketler İçin Bitcoin' Konferansında Konuştu!300x250 muhabbit - Jack Dorsey, MicroStrategy'nin 'Şirketler İçin Bitcoin' Konferansında Konuştu!

Ayrıca ikilinin Bitcoin dışında gündeminde yer alan diğer konu başlıkları; Twitter, değişmekte olan finans ekosistemi ve yeni adı Meta olan Facebook oldu.

Michael Saylor konuya, Bitcoin’in kurumsal yapıların performansını iyileştirebileceğini, nakit akışını ve hissedarların paylarını güçlendirebileceğini söyleyerek başladı. Bitcoin maksimalisti olarak da bilinen Jack Dorsey ise kripto paraları öngörülebilir ve şeffaf bulduğunu dile getirdi.

Jack Dorsey Btc Muhabbit - Jack Dorsey, MicroStrategy'nin 'Şirketler İçin Bitcoin' Konferansında Konuştu!
BTC

Jack Dorsey: Bitcoin, İnternetin Yerel Para Birimi Olma Gücüne Sahip!

Jack Dorsey; Bitcoin’in kişilere, kurumlara ve hatta ülkelere yönelik faydalarından bahsetti. Şu an Washington’da alınan kararların dünyanın herhangi bir yerinde ekonomisi zayıf ülkeleri etkilediğini ve bu anlamda dünyanın evrensel bir para birimine ihtiyacı olduğunu söyledi. Dorsey’e göre bu aslında Bitcoin ile mümkün olabilir…

Jack Dorsey ayrıca Bitcoin’in şeffaflığından örnek vererek, mevcut olan geleneksel finans sistemindeki ücretlendirmelerin adeta bir kara kutu olduğunu söyledi. Aynı zamanda teknoloji medyasının Bitcoin’in gelişiminin Ethereum ve benzeri kripto paralardan daha yavaş olduğu yönündeki eleştirisini ima ederek, “Yavaş şeyler daha uzun sürmeye, daha öngörülebilir ve güvenli olmaya eğilimlidir” dedi.

Jack Dorsey, genel olarak şirketlere Bitcoin’i incelemelerini tavsiye etti. Özellikle fintech şirketlerinin Bitcoin’e entegre olmasının önümüzdeki yıllarda onlar için çok faydalı olabileceğini ve şirketlerinin dünya ile nasıl etkileşime geçeceğine dair çok şey öğreneceklerini söyledi.

Bitcoin’in sunacağı çözümler dahiyane olabilir.

Jack Dorsey

Bitcoin ile Özerk Bir Para ve Erişilebilir Bir Ekosistem Oluşturulabilir!

Dorsey, Bitcoin’in benimsenmesinin ve kredi kartı kullanımının artmasının, bu finansal sistemi herkes için erişilebilir kılacağını ve bu sayede asıl amaçlarına ulaşacaklarını söyledi. ”Önümüzdeki yıllarda daha çok açık kaynak kodlu Bitcoin cüzdanları ve uygulamalar olacak” dedi. Ayrıca fiat’tan (itibari para) Bitcoin’e geçişler için merkeziyetsiz bir borsa kurduklarını da yineledi.

Bitcoin ve Cash App Entegresi

Hatırlayacağınız gibi Jack Dorsey, SEC ile yapılan zorlu ve uzun tartışmalar sonrasında, ödeme uygulaması olan Cash App ile Bitcoin’i entegre etmişti. Bu yenilik; protokoller, uyumluluk, teknoloji ve yasalar dahil olmak üzere geleneksel ödemeler statükosunda bir devrim olarak nitelendiriliyor.

‘Şirketler için Bitcoin’ Konferansı Hakkında

Şirketler için Bitcoin, Bitcoin maksimalisti ve aynı zamanda MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından desteklenen yıllık ücretsiz bir konferanstır. Konferans, Bitcoin’in birçok önemli açıdan kurumsal dünyaya sağlayabileceği faydaları araştırmak ve tartışmak için düzenleniyor. Bu yıl düzenlenen konferansa Jack Dorsey, Michael Saylor’ın davetlisi olarak katıldı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar