Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64165.21
2.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3075.76
4.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.57
15.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551.8
4.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Jack Dorsey’in Şirketi Square, Adını Block Olarak Değiştirdi!

Jack Dorsey’in kurucusu ve CEO’su olduğu ödeme şirketi Square, bugün (02.12.2021) adını Block olarak değiştirdiğini duyurdu.

Clock
Paylaş
Jack Dorsey’in Şirketi Square, Adını Block Olarak Değiştirdi!

Jack Dorsey‘den son günlerde art arda haberler gelmeye devam ediyor. En son 29 Kasım’da Twitter’dan istifa ettiğini açıklayan Dorsey‘in kurucusu ve CEO’su olduğu ödeme şirketi Square, bugün (02.12.2021) adını Block olarak değiştirdiğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Jack Dorsey'in Şirketi Square, Adını Block Olarak Değiştirdi!300x250 muhabbit - Jack Dorsey'in Şirketi Square, Adını Block Olarak Değiştirdi!

Şirket 2009’daki kuruluşundan bu yana işletme olarak Cash App, TIDAL ve TBD54566975’i bünyesine ekledi ve bu isim değişikliği daha fazla büyüme için gerekli hale geldi. Block, ekonomik olarak güçlendirme amacı taşıyan ve bu yolda birleşmiş birçok şirketin kapsayıcı bir ekosistemi oldu.

Block’un kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey isim değişikliği hakkında şunları söyledi:

Square markasını ait olduğu yer için kurduk. Block ise yeni bir isim fakat ekonomik olarak güçlendirme amacımız yine aynı kalıyor. Nasıl büyüdüğümüz ya da değiştiğimiz önemli değil, önemli olan ekonomiye erişimi artırmaya yardımcı olacak araçlar oluşturmaya devam ediyor olmamızdır.

Yeni isim ve misyon ile Block, kurumsal ana varlığını diğer yapı taşlarından ayıracak. Organizasyonda herhangi bir değişiklik olmayacak ve diğer şirketler Square, Cash App, TIDAL ve TBD54566975 kendi markalarını Block çatısı altında korumaya devam edecek. Bu yenilikle beraber Bitcoin’i ilerletme konusunda çalışan bir diğer girişim Square Crypto ise adını Spiral olarak değiştirecek.

Resmi prosedürler karşılandığı takdirde 10 Aralık ya da daha yakın bir tarihte şirketin “Square, Inc.” olan yasal adının “Block, Inc” olarak değiştirilmesi bekleniyor.

Ayrıca New York Menkul Kıymetler Borsasındaki (NYSE) sembolü yine “SQ” olarak şimdilik kalacak. İlerleyen günlerde herhangi bir değişiklik olursa kamuya açıklanacak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar