Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63444.89
2.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3479.34
1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.8
-3.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
1.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon Devi Rakuten, Ödeme Uygulamasına Kripto Paraları Ekledi!

Rakuten’in müşterileri artık alışveriş için kripto para kullanabilecek.

Clock
Paylaş
Japon Devi Rakuten, Ödeme Uygulamasına Kripto Paraları Ekledi!

Japon perakende devi Rakuten, kripto para cüzdanını ödeme uygulamasıyla entegre ederek tüketicilerin Bitcoin gibi dijital varlıklarını günlük harcamalarda kullanmalarına olanak tanıyacak.

Kripto dostu Japon perakendeci Rakuten, artık kripto değişim iştiraki Rakuten Wallet kullanıcılarının kripto para birikimlerini günlük işlemlerde kolayca harcamalarını sağlıyor. 

Binance BannerBinance Banner

 Yakın zaman önce yayımlanan bir duyuruya göre, kullanıcılar artık Bitcoin ( BTC ), Bitcoin Cash ( BCH ) ve Ethereum ( ETH ) cüzdanlarıyla Rakuten Pay hesaplarını sorunsuz bir şekilde yükleyebilecekler. 

Rakuten Pay, ülke çapında faaliyet gösteren ve çok çeşitli büyük ve orta ölçekli perakendeciler tarafından desteklenen bir mobil ödeme uygulamasıdır. 

Aslında Rakuten’in kripto paralar ile ilgili ilk adımı değil. Şirket 2019 yılında, tüketicilerin Rakuten Group sadakat puanlarını Bitcoin gibi kripto para birimlerine dönüştürmesini sağlamaya başlamıştı. Şimdi ise bu uygulama daha da geliştirilerek ülkedeki, McDonald’s, Seiyu ve FamilyMart gibi perakendecilerde kripto para birimi harcamalarını destekleyecek. Bunun için ise  Rakuten Cüzdan, Rakuten Cash (Rakuten’in e-para hizmeti) ve Rakuten Pay’i bir araya getiren daha derin bir entegrasyon uygulanacak. 

Yapılan açıklamada itibari para, e-para ve kripto para varlıkları arasında dönüşüm ücretinin bulunmayacağı, ancak minimum harcama tutarının 1.000 yen (yaklaşık 9.40 dolar) ve aylık 100.000 yen (940 dolar) üst sınırına sahip olacağı bildirildi.

Yeni entegrasyondan yararlanmak isteyen kullanıcıların Rakuten üyesi olması ve Rakuten Cüzdan için bir ticaret hesabı oluşturması gerekmektedir. Şirket ayrıca yeni hizmeti teşvik etmek için küçük bir Rakuten puanı bonusu sunacağını da duyurdu.

Bu yeni uygulamadan anlaşılacağı üzere kripto paralar günlük yaşamın bir parçası haline gelmeye başlıyor. Bu kapsamda da güvenlik ve hız gibi etmenleri üst düzeye çıkarmak isteyen şirketler kripto paralar ile ödeme yöntemlerini kullanmaya başladılar.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar