Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67156.66
-3.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3752.49
0.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.66
-5.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.5
-3.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon E-Ticaret Devi Rakuten, NFT Sektörüne Adım Atıyor!

Şirket, kripto para alanındaki faaliyetleri artırıyor.

Clock
Paylaş
Japon E-Ticaret Devi Rakuten, NFT Sektörüne Adım Atıyor!

Japon perakende ve çevrim içi alışveriş platformu Rakuten’in arkasındaki şirket Rakuten Group Inc, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, kendi NFT pazarını başlattığını duyurdu. 

728×90 muhabbit - Japon E-Ticaret Devi Rakuten, NFT Sektörüne Adım Atıyor!300x250 muhabbit - Japon E-Ticaret Devi Rakuten, NFT Sektörüne Adım Atıyor!

Rakuten tarafından başlatılan NFT pazarı, kullanıcılara müzik, dijital spor ve eğlence alanlarındaki koleksiyonları sunacak. 

Ayrıca Rakuten, fikri mülkiyet (IP) sahiplerine IP’lerinin dijital varlıklarını oluşturma hizmetleri de sunacak. Yapılan açıklamada şirketin, 2022 yılı içinde ve sonraki yıllarda eşler arası listeleme ve satışlar sağlamayı planladığı belirtildi.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Aslında Rakuten’in kripto paralar ile ilgili ilk adımı değil. Şirket 2019 yılında, tüketicilerin Rakuten Group sadakat puanlarını Bitcoin gibi kripto para birimlerine dönüştürmesini sağlamaya başlamıştı. 

Ardından geçtiğimiz yıl Rakuten, kripto para cüzdanını ödeme uygulamasıyla entegre ederek tüketicilerin Bitcoin gibi dijital varlıklarını günlük harcamalarda kullanmalarına olanak tanımıştı.

rakuten logo - Japon E-Ticaret Devi Rakuten, NFT Sektörüne Adım Atıyor!

Böylece artık kripto para değişim iştiraki Rakuten Wallet kullanıcılarının kripto para birikimlerini günlük işlemlerde kolayca harcamalarına imkan sağlanmıştı.

Şimdi ise NFT sektörüne adım atan şirket kripto para alanındaki faaliyetlerini genişletmiş oluyor. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Rakuten’in ilk NFT satışının 25 Şubat 2022’de gerçekleştiği belirtildi.

İlk satış listesinde ise Ultraman adlı bir animenin dijital varlıklarının yanı sıra at yarışı temalı çizgi roman Kurogane Hiroshi G1 Gekitoshi’nin yer alacağı açıklandı.  

Rakuten Hakkında

Kripto para dostu Japon perakendeci Rakuten; kitap, fintech, kozmetik, dijital içerik için hizmet satan ve alıcılara platformda alışveriş yapmaları için nakit para sunan bir Japon e-ticaret mağazasıdır. 

rakuten 565x600 - Japon E-Ticaret Devi Rakuten, NFT Sektörüne Adım Atıyor!

Şirket tarafından elde edilen verilere göre Rakuten, 2021 mali yılında 26.9 trilyon yenin (yaklaşık 232,7 milyar USD) üzerinde gelir elde etmiş durumda.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar