Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66602
1.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3427.2
0.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.34
-1.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $585.1
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon Otomobil Devi Honda, Artık Bitcoin ve Ethereum’u Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor

Artık Honda ürünleri satın alınırken, geleneksel fiat para birimleri yerine Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar kullanılabilecek.

Clock
Paylaş
Japon Otomobil Devi Honda, Artık Bitcoin ve Ethereum’u Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor

Todayq News’in haberine göre, Japon otomobil üreticisi Honda, blockchain tabanlı ödeme sistemi FCF Pay ile önemli bir iş birliğine imza attı. Artık müşteriler, Honda ürünlerini satın alırken geleneksel fiat para birimleri yerine Bitcoin BTC ve Ethereum (*ETH) gibi kripto paraları kullanabilecekler.

728×90 muhabbit - Japon Otomobil Devi Honda, Artık Bitcoin ve Ethereum'u Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor300x250 muhabbit - Japon Otomobil Devi Honda, Artık Bitcoin ve Ethereum'u Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor

FCF Pay, Çeşitli Kripto Paraları Kabul Ediyor

Honda’nın bu hamlesi, FCF Pay’in büyük kripto paraların yanı sıra Shiba Inu, Dogecoin, PepeCoin gibi popüler memecoin’leri da kabul etmesiyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda bu iş birliği, Japonya’yı Web3 endüstrisinde ön plana çıkarıyor.

Daha önce ülkenin Web3 proje ekibi, Japonya’nın bu alandaki potansiyelini genişletmek için önerilerin yer aldığı bir whitepaper yayınlamıştı. Honda, bu açıdan bakıldığında, Japonya’nın teknolojik ilerlemeye olan taahhüdünü vurgulayan devrim niteliğinde bir anlaşmaya imza atmış oldu.

Kripto Paralar, Otomobil Endüstrisinde Benimseniyor

Honda, kripto paraları kabul eden ilk otomobil şirketi değil. SBI Motor gibi diğer otomobil üreticileri de Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak benimsemişti. Ayrıca, Tesla, araç alımlarında Bitcoin ve Dogecoin’i kabul etme kararı alarak bu alanda önemli bir adım atmıştı.

Honda ve FCF Pay iş birliği, kripto paraların ve blockchain teknolojisinin finansal dünya ve ticaret üzerindeki etkisini gösteriyor. Kripto para sektörünün büyümeye devam etmesiyle, bu tür inovasyonlar dünya genelinde tüketicilere yeni fırsatlar ve olanaklar sunmaya devam edecek.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar