Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65198.65
1.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3158.3
5.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.56
11.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564
2.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Japon Teknoloji Devi, Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor!

Japon teknoloji devi SBI Holdings’in alt kuruluşu SBI Crypto, Bitcoin madencilik havuzunu halka açacağını açıkladı.

Clock
Paylaş
Japon Teknoloji Devi, Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor!

Japon teknoloji devi SBI Holdings’in alt kuruluşu SBI Crypto, Bitcoin madencilik havuzunu halka açacağını açıkladı. Bu kararla birlikte sadece SBI Crypto Pool bünyesindeki madencilik tesisi değil kurumsal ve bireysel madenciler de SBI Crypto’nun Bitcoin madenciliği havuzundan yararlanabilecek.

SBI Crypto, 2017 yılından beri Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin Satoshi’s Vision (Bitcoin SV/BSV) madenciliği faaliyetlerini SBI Crypto Pool üzerinden gerçekleştiriyor. Hâlihazırda Bitcoin madencilik havuzunun hash rate’i 2,44 exahash (EH/s) olmakla birlikte madencilik havuzları sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

SBI Crypto Pool, şu ana dek halka açılan ikinci özel Bitcoin madencilik havuzu olmakta. İlki ise geçtiğimiz hafta Digital Currency Group’un Foundry’ı olmakta. Özel beta modunda aylarca çalıştırıldıktan sonra halka açılan Foundry, SBI Crypto Pool gibi birçok özel havuzun halka açılmasına öncülük etmiş durumda.

SBI Holdings’in alt kuruluşu SBI Crypto, SBI Crypto Pool hizmetinin veri merkezi yönetim hizmetlerini ortağı Northern Data AG ile geliştirdiğini açıkladı. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında SBI Holdings stratejik hissedar olarak Northern Data AG ile bir ortaklık kurmuştu.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in madencileri son ralli ile birlikte milyonlarca dolar gelir elde etti ve etmeye de devam ediyor. The Block verilerine göre, Bitcoin madencileri 2021 yılı Şubat ayında 1,36 milyar dolarlık gelir ile tüm zamanların en yüksek gelirini elde etti.

Mart ayının 19’una kadar olan döneme baktığımızda da yaklaşık 1 milyar dolarlık geliri görmekteyiz. Ayın bitmesine 12 gün kala elde edilen bu gelirden yola çıkarak ay sonunda Şubat ayı rekorunun kırılabileceği görülmektedir.

728×90 muhabbit - Japon Teknoloji Devi, Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor!300x250 muhabbit - Japon Teknoloji Devi, Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor!
Bitcoin madencileri aylik geliri 1143x600 - Japon Teknoloji Devi, Bitcoin Madencilik Havuzunu Halka Açıyor!
Bitcoin madenciliği gelirleri aylık grafiği, kaynak: The Block Data

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar