Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67160.02
-0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3461.53
-1.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.9
1.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.4
-1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Japonlar Dijital Para Birimi İçin Resmî Olarak Kolları Sıvadı!

Japon milletvekilleri, ulusal dijital para birimi için çalışmalarının başlaması için şubat ayında sunmak üzere bir kanun teklifi hazırlanıyor.

Clock
Paylaş
Japonlar Dijital Para Birimi İçin Resmî Olarak Kolları Sıvadı!

Reuters’ın haberine göre, Japon milletvekilleri ulusal dijital para birimi için kanun teklifi sunmaya hazırlanıyor. Çin’lilerin dijital Yuan projesini duyurmalarından dolayı böyle bir atağa geçtikleri düşünülüyor.

Dijital yen, dünyadaki birçok dijital kripto para örneğinden feyz alınarak tasarlanacak ve hükümet ile özel şirketlerin ortak projeleri olarak geliştirilecek.

70 Liberal Demokrat Parti üyesi milletvekili tarafından hazırlanan kanun teklifinin şubat ayında sunulması bekleniyor.

Dijital paraya geçilme konusunda geride kalan Japonların teknolojiyi yakalamaları biraz uzun sürecek gibi duruyor.

728×90 muhabbit - Japonlar Dijital Para Birimi İçin Resmî Olarak Kolları Sıvadı!300x250 muhabbit - Japonlar Dijital Para Birimi İçin Resmî Olarak Kolları Sıvadı!

Libra ve Dijital Yuan’ın Lanse Edilmesi

Şüphesiz ki Facebook’un Libra’yı, Çin’in Dijital Yuan’ı duyurması dünya genelinde teknolojiye ayak uyduramama endişesi yaratmıştır. Daha önceki haberimizde Merkez bankalarının Bitcoin-tipi dijital para birimlerini araştırma ve geliştirme hakkında bir grup topladığından bahsetmiştik.

Dünya genelinde Merkez Bankaları, şirketler, ülkeler ve hatta şehirler bile kendi kripto para birimini geliştirmeye çalışıyor. Bu da geleneksel bankacılığın ve borsanın yetersiz olduğunda dijital para birimlerinin finansal güç tanımlama şekillerinden biri olacağının bir göstergesidir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar