Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51292.6
-1.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2916.31
-0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.93
-5.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.2
2.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Japonya’da Bitcoin Temalı Yeni Bir Manga Başladı

Japon manga sanatçıları, yeni projeler peşinde.

Clock
Paylaş
Japonya’da Bitcoin Temalı Yeni Bir Manga Başladı

Kripto ile ilgili olan manga, Japonya’da yaşanan içerik krizi esnasında okurlarıyla buluştu.

“Genesis Code” adıyla çıkış yapan manga, Young Animal Manga dergisinde yayınlanıyor ve Tokyo merkezli Hakusensha tarafından dağıtımı yapılıyor. Yayıncı 28 Nisan tarihinde ilk baskının ön kapağını ve bir tanıtım videosu yayınladı. Kapakta, manganın kahramanı Bitcoin (BTC) logolu bir bozuk para tutuyor.

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin’in Yaratılışının Ardındaki Sır

Yayıncının web sitesinde ki özete göre manganın ana konusu 2009 yılında çıkış yapan Bitcoin’in yaratılışında ki sır perdesi üzerine. Hikaye, bir hacker olan Phantom Wolf adında ki karakter etrafında yoğunlaşıyor. Yakın zamanda kaybetmiş olduğu babasının yasını tutarken, Bitcoin’in sırrını çözmek için organize edilmiş bir yarışmaya katılıyor, ödül ise 1 Milyon Bitcoin.

Yayıncı, Wolf’un bu sır perdesini aralamakta başarısız olması durumunda onu ölümcül sonuçların beklediğini dile getirdi.

Diğer katılımcılar ise; bir internet yayıncısı, gizemli bir akıllı telefon uygulaması ve Wolf’a macerasında destek olacak iki yardımcı karakterden oluşuyor.

Manga Korsan Siteler Yüzünden Tehlike Altında

An itibariyle Japonya’da anime yaratma konusunda ciddi bir kriz var. Bu krizin sebebi ise korsana olan ilginin artması. Video Research Interactive’in raporuna göre bu yasa dışı faaliyetlerin çoğu yasa dışı olarak paylaşım yapan manga siteleri aracılığıyla gerçekleşiyor.

Kripto paralar ise korsan sitelerin çoğunlukla kripto paralar ile bağış almasından dolayı dünya üzerinde kötü bir üne sahip. Ayrıca bu siteler verdiği reklamların ödemelerini kripto paralar üzerinden yapıyor.

Bildiğiniz üzere 20 Nisan tarihinde, Japonya’nın en büyük reklam şirketlerinden biri olan Dentsu, blockchain teknolojisi kullanarak bağımsız içerik üreticilerine ödül vermek için, Kadokawa Ascii araştırma laboratuvarı ile bir anlaşma gerçekleştirmişti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar